Kelet-európai futball: 14 sárga lapos meccsen futott a késbe a CFR

2011.08.12. 22:59
Pályaválasztóként szenvedett vereséget a CFR a román labdarúgó-bajnokság pénteki játéknapján: az eddig hibátlan kolozsváriakat a mostanáig pont nélkül álló Gaz Metan győzte le 2–0-ra.

Az első félidőben Ciprian Petre beívelésnek álcázott szabadrúgása akadt be a hazaiak kapujába, a fordulás után Zsarko Markovics fejelte a másodikat Petre labdájából. A román szaksajtó beszámolója szerint a meccsen „mindenki elveszítette a fejét" – a játékvezető 14 sárga lapot osztott ki, ami rekord ebben a szezonban.

Szlovákiában elveszítette veretlenségét a Zlaté Moravce: az idényt három győzelemmel kezdő aranyosmarótiak az eddig nyeretlen Tatran Presovtól kaptak ki hazai pályán.

Lengyelországban megkezdte a gólgyártást Danijel Ljuboja: a Legia nyáron igazolt, korábban Franciaországban és Németországban légióskodó szerb támadója duplával döntötte el a Górnik Zabrze elleni meccset.

Fehéroroszországban négyes győzelmi sorozat után zakózott a BATE; érdekesség, hogy a boriszoviak idénybeli mindkét vereségüket Minszkben szenvedték el – előbb a Dinamótól, most az FK Minszktől kaptak ki. Pénteken este a 89. percben kapták a döntő gólt.

LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK
ROMÁNIA
3. FORDULÓ, PÉNTEKI MÉRKŐZÉSEK
Mioveni–Astra Ploiesti 0–1
CFR Cluj–Gaz Metan 0–2
Az élcsoport: 1. Dinamo Bucuresti 6 pont (2 mérk., 6–0), 2. Universitatea Cluj 6 (2, 3–0), 3. CFR Cluj 6 (4–2)
SZLOVÁKIA
5. FORDULÓ, PÉNTEKI MÉRKŐZÉS
Zlaté Moravce–Tatran Presov 1–2
Az élcsoport: 1. Zlaté Moravce 10 pont, 2. Banská Bystrica 9 (4, 9–3), 3. Slovan 9 (4, 9–6)
LENGYELORSZÁG
Ruch–Slask 0–1
Legia Warszawa–Górnik Zabrze 3–1
Az élcsoport: 1. Slask Wrocław 7 pont, 2. Legia 6 (2 mérk, 6–2), 3. Lech Poznan 4 (2, 6–1)
FEHÉROROSZORSZÁG
21. FORDULÓ, PÉNTEKI MÉRKŐZÉS
FK Minszk–BATE Boriszov 1–0
Az élcsoport: 1. BATE 47 pont, 2. Sahtyor Szoligorszk 39 (20 mérk.), 3. Gomel 28 (19)
CSEHORSZÁG
Viktoria Plzen–Teplice 2–0
Zizkov–Dukla Praha 1–0
Az élcsoport: 1. Hradec Králové 6 pont (2 mérk., 4–0), 2. Sparta Praha 6 (2, 6–3), 3. Bohemians 1905 6 (2, 4–1)
UKRAJNA
6. FORDULÓ, PÉNTEKI MÉRKŐZÉS
Krivbász–Vorszkla 0–0
Az élcsoport: 1. Sahtar 13 pont (5 mérk.), 2. Dinamo Kijev 11 (5, 10–2), 3. Metaliszt 11 (5, 9–4)