Hollandia: Otigbáék idegenbeli kupagyőzelme

2015.09.22. 23:10
A Heerenveen minimális különbséggel (1–0) nyert a NAC Breda vendégeként a labdarúgó Holland Kupa második fordulójában, és kiharcolta a továbbjutást a következő körbe. A vendégek nigériai-magyar légiósa, Otigba Kenneth kezdőként végigjátszott a mérkőzést. A győztes találat a 83. percben született.

A PSV rendesen megizzadt, kétgólos előnyből bukta el majdnem az összecsapást az élvonalban szereplő Cambuur ellen.

Phillip Cocu csapata Jürgen Locadia találatával és Kai Heerings öngóljával a félidőben két góllal vezetett, a második játékrészben azonban feltámadt a Cambuur, és a nigériai Bartholomew Ogbeche duplájával egyenlített.

A 78. percben büntetőhöz jutott a PSV, amit Luuk de Jong nem is hibázott el, így a PSV végül 3–2-re győzött az Eredvisie-ben jelenleg 17. helyen álló ellenfelével szemben.