Hollandia: hatig jutott a PSV, de maradt hat gól az Ajax előnye

2016.05.01. 16:26
A holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 33., utolsó előtti fordulójában az Ajax hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Twentét, a PSV pedig 6–2-re nyert a Cambuur ellen, így maradt a két együttes közötti hatgólos különbség.

Az amszterdamiak az első félidő hajrájában Cerny szólógóljával szereztek vezetést, de egészen a hajráig izgulniuk kellett a három pontért, akkor azonban beindult a henger, Van der Hoorn fejese után a csereként beálló Viktor Fischer lőtt a jobb alsóba, majd Younes bombázta szét a bal felsőt, így kiütéses sikert arattak (4–0).Cerny szólógóljával szereztek vezetést, de egészen a hajráig izgulniuk kellett a három pontért, akkor azonban beindult a henger, Van der Hoorn fejese után a csereként beálló Viktor Fischer lőtt a jobb alsóba, majd Younes bombázta szét a bal felsőt, így kiütéses sikert arattak (4–0).

A PSV-ben Luuk de Jong megszerezte 22. fejes gólját az előző idény kezdete óta, de a sereghajtó Cambuur a 60. percig így is csak egygólos hátrányban volt (3–2). Akkor azonban rövid idő alatt kétszer is betaláltak az eindhoveniek (5–2), ezekben a percekben pedig úgy tűnt, hogy négy találatra közeledhetnek az Ajaxra, de végül az amszterdami gólzápor miatt maradt a közte hat (6–2).

Otigba Kenneth csapata, a Heerenveen hiába szerzett vezetést a Groningen ellen, 2–1-re kikapott.

Az utolsó fordulóban az Ajax az ezúttal Vida Kristophert nem nevező, az AZ Alkmaar otthonában 4–1-re kikapó De Graafschaphoz látogat, a PSV pedig a PEC Zwolle vendégeként zár.