nemzetisport.hu 2017.03.20 15:31 Frissítve: 2017.03.24 15:58

Heti program: portugál–magyar, U17-es és U19-es Eb-elitkör

A héten újra a válogatottaké a főszerep a labdarúgás világában: az európai, az ázsiai, a dél-amerikai, az óceániai és a CONCACAF-zónában is folytatódnak a 2018-as oroszországi világbajnokság selejtezői. A magyar nemzeti csapat szombaton 20.45 órától az Európa-bajnok Portugália otthonában lép pályára. A felnőttek mellett a fiataloknak is szoríthatunk, hiszen az U17-es és az U19-es válogatott is Európa-bajnoki elitkört játszik. Az U17-esek itthon, míg az U19-esek Csehországban harcolhatják ki a kontinensviadalon való részvételt. A tétmeccseken kívül felkészülési találkozókat is rendeznek, többek között német–angol és francia–spanyol rangadót is figyelemmel követhetünk a televízióban. Élvonalbeli forduló hiányában sem maradnak program nélkül a magyar foci szerelmesei: a héten két elmaradt NB II-es találkozót pótolnak, valamint teljes NB III-as is fordulót rendeznek.

 

MÁRCIUS 21., KEDD

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI ELITKÖR
2. CSOPORT, 1. FORDULÓ

14.30: Oroszország–Norvégia
15.30: Magyarország–Izrael – élőben az NSO-n!

MÁRCIUS 22., SZERDA

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
15.30: Ferencváros–Soroksár

FELKÉSZÜLÉSI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉSEK

17.00: Ciprus–Kazahsztán
18.00: Csehország–Litvánia
20.45: Németország–Anglia (Tv: Sport1)
20.45: Skócia–Kanada

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI ELITKÖR
6. CSOPORT, 1. FORDULÓ

11.00: Ausztria–Skócia
17.00: Magyarország–Csehország – élőben az NSO-n!

U21-ES FELKÉSZÜLÉSI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉS
15.30: Görögország–Magyarország

MÁRCIUS 23., CSÜTÖRTÖK

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
15.00: Austria Wien (osztrák)–Gyirmót FC Győr
15.00: Újpest–Dunaújváros (NB III)
16.00: Mezőkövesd–Budaörs (NB II)

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI ELITKÖR
2. CSOPORT, 2. FORDULÓ

14.30: Izrael–Norvégia
15.30: Oroszország–Magyarország – élőben az NSO-n!

VB 2018
SELEJTEZŐ
ÁZSIAI ZÓNA
3. SELEJTEZŐKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT

17.00: Katar–Irán
12.35: Kína–Dél-Korea
13.00: Szíria–Üzbegisztán
B-CSOPORT
16.30: Arab Emírségek–Japán
13.00: Irak–Ausztrália
13.00: Thaiföld–Szaúd-Arábia

DÉL-AMERIKAI ZÓNA
13. FORDULÓ

21.30: Kolumbia–Bolívia
péntek, 0.00: Paraguay–Ecuador
péntek, 0.00: Uruguay–Brazília
péntek, 0.30: Argentína–Chile
péntek, 0.30: Venezuela–Peru

ÓCEÁNIAI ZÓNA
3. SELEJTEZŐKÖR, B-CSOPORT

7.00: Pápua-Új-Guinea–Tahiti

MÁRCIUS 24., PÉNTEK

FELKÉSZÜLÉSI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉSEK
14.00: Tunézia–Kamerun
17.00: Oroszország–Elefántcsontpart

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
11.00: Sopron (NB II)–Haladás
11.30: Cegléd (NB II)–Paks
13.00: DVSC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai)
13.00: DVTK–Nyíregyháza (NB II)
14.30, Dunakeszi: Vasas–Cigánd (NB II)

NB II
22. FORDULÓ, ELMARADT MECCS

14.00: Kisvárda–Szolnoki MÁV

NB III
24. FORDULÓ
KELETI CSOPORT

11.00: DVSC-DEAC–Újpest II
KÖZÉPCSOPORT
16.00: FC Dabas–Ferencváros II

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI ELITKÖR
6. CSOPORT, 2. FORDULÓ

11.00: Ausztria–Magyarország – élőben az NSO-n!
17.00: Csehország–Skócia

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 5. FORDULÓ
D-CSOPORT

18.00: Grúzia–Szerbia (Tv: Sport2)
20.45: Ausztria–Moldova
20.45: Írország–Wales
G-CSOPORT
20.45: Olaszország–Albánia (Tv: Sport2)
20.45: Liechtenstein–Macedónia
20.45: Spanyolország–Izrael (Tv: Sport1)
I-CSOPORT
18.00: Törökország–Finnország (Tv: Sport1)
20.45: Koszovó–Izland
20.45: Horvátország–Ukrajna

CONCACAF-ZÓNA
5. SELEJTEZŐKÖR, 3. FORDULÓ

szombat, 0.00: Trinidad és Tobago–Panama
szombat, 1.50: Mexikó–Costa Rica
szombat, 3.50: Egyesült Államok–Honduras

ÓCEÁNIAI ZÓNA
3. SELEJTEZŐKÖR, A-CSOPORT

szombat, 2.00: Fidzsi-szigetek–Új-Zéland

MÁRCIUS 25., SZOMBAT

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
14.00: Bp. Honvéd–Siófok
15.30: MTK–Szpartak Szubotica (Szabadka, szerbiai)
16.00: Slaven Belupo (Kapronca, horvát)–Videoton

NB III
24. FORDULÓ
KÖZÉPCSOPORT

14.00: Budafok–Dabas-Gyón

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 5. FORDULÓ

B-CSOPORT
20.45: Portugália–Magyarország – élőben az NSO-n! (Tv: M4 Sport)
18.00: Andorra–Feröer
18.00: Svájc–Lettország (Tv: Sport2)
A-CSOPORT
18.00: Svédország–Fehéroroszország
20.45: Bulgária–Hollandia (Tv: Sport1)
20.45: Luxemburg–Franciaország (Tv: Sport2)
H-CSOPORT
18.00: Ciprus–Észtország
18.00: Bosznia-Hercegovina–Gibraltár
20.45: Belgium–Görögország

MÁRCIUS 26., VASÁRNAP

NB II
21. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MECCS
17.00: Balmazújváros–Békéscsaba

NB III
24. FORDULÓ
KELETI CSOPORT

16.00: Tállya–Monor
16.00: Hajdúböszörmény–STC Salgótarján
16.00: ESMTK–Tiszaújváros
16.00: Putnok–Jászberény
16.00: Nyírbátor–Kazincbarcika
16.00: REAC–Rákosmente
16.00: MTK II–BKV Előre
16.00: Hatvan–DVTK II
KÖZÉPCSOPORT
11.00: Békéscsaba II–Szentlőrinc
13.00: Pénzügyőr–Dunaújváros
16.00: PMFC–Komló
16.00: Dunaharaszti–Szigetszentmiklós
16.00: Mórahalom–Szekszárd
16.00: Paks II–Gyula
16.00: Hódmezővásárhely–Méhkerék
NYUGATI CSOPORT
11.00: Gyirmót II–III. ker. TVE
11.00: Puskás Akadémia II–Csorna
16.00: Sárvár–Hévíz
16.00: Csepel–Veszprém
16.00: Kaposvár–Érd
16.00: Diósd–Komárom
16.00: Ajka–Videoton II
16.00: ETO FC Győr–Bp. Honvéd-MFA

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI ELITKÖR
2. CSOPORT, 3. FORDULÓ

13.00: Norvégia–Magyarország – élőben az NSO-n! (Tv: M4 Sport)
13.00: Izrael–Oroszország

VB 2018
SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA, 5. FORDULÓ
C-CSOPORT

18.00: Azerbajdzsán–Németország (Tv: Sport2)
18.00: San Marino–Csehország
20.45: Észak-Írország–Norvégia
E-CSOPORT
18.00: Örményország–Kazahsztán
20.45: Montenegró–Lengyelország (Tv: Sport2)
20.45: Románia–Dánia (Tv: Sport1)
F-CSOPORT
18.00: Anglia–Litvánia (Tv: Sport1)
20.45: Málta–Szlovákia
20.45: Skócia–Szlovénia

MÁRCIUS 27., HÉTFŐ

FELKÉSZÜLÉSI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉSEK
18.15: Törökország–Moldova
20.00: Elefántcsontpart–Szenegál
22.00: Nigéria–Burkina Faso

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI ELITKÖR
6. CSOPORT, 3. FORDULÓ

19.00: Csehország–Ausztria
19.00: Skócia–Magyarország – élőben az NSO-n!

MÁRCIUS 28., KEDD

FELKÉSZÜLÉSI VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉSEK
17.00: Egyiptom–Togo
18.00: Oroszország–Belgium (Tv: Sport2)
18.00: Észtország–Horvátország
18.00: Albánia–Bosznia-Hercegovina
20.00: Kamerun–Guinea
20.45: Ausztria–Finnország
20.45: Hollandia–Olaszország
20.45: Írország–Izland
20.45: Portugália–Svédország
21.00: Franciaország–Spanyolország (Tv: Sport1)

VB 2018
SELEJTEZŐ
ÁZSIAI ZÓNA
3. SELEJTEZŐKÖR, 7. FORDULÓ
A-CSOPORT

13.00: Dél-Korea–Szíria
14.00: Irán–Kína
15.00: Üzbegisztán–Katar
B-CSOPORT
11.00: Ausztrália–Arab Emírségek
12.35: Japán–Thaiföld
19.30: Szaúd-Arábia–Irak

CONCACAF-ZÓNA
5. SELEJTEZŐKÖR, 4. FORDULÓ

23.00: Honduras–Costa Rica
szerda, 1.00: Trinidad és Tobago–Mexikó
szerda, 4.05: Panama–Egyesült Államok

DÉL-AMERIKAI ZÓNA
14. FORDULÓ

22.00: Bolívia–Argentína
23.00: Ecuador–Kolumbia
szerda, 0.00: Chile–Venezuela
szerda, 2.45: Brazília–Paraguay
szerda, 4.15: Peru–Uruguay

ÓCEÁNIAI ZÓNA
3. SELEJTEZŐKÖR
A-CSOPORT

8.35: Új-Zéland–Fidzsi-szigetek
B-CSOPORT
szerda, 7.00: Tahiti–Pápua-Új-Guinea

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.03.24 01:15:25

Minden más foci DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Nem kiabál kígyót-békát ellehetetlenítőire és utódaira. De vállalja a véleményét.

2017.03.23 09:35:59

Minden más foci Ackermann Sándor

EXKLUZÍV! A lengyel sikersztori nyomában két korábbi klasszis, Dudek és Lato kalauzolásával.

2017.03.22 16:38:49

Minden más foci NAGY-PÁL TAMÁS (Magyarhradis)

Balszerencsés körülmények között kikaptunk a házigazda csehektől.

2017.03.22 14:45:37

Minden más foci nemzetisport.hu

A portugál nehezen alkalmazkodott a modern világhoz, valamit azonban nem tud elfogadni.

2017.03.22 11:35:49

Minden más foci nemzetisport.hu

Hazai oldalon világklasszis játékosok hiányoznak • Az angoloknál hárman is debütálhatnak.