Felkészülés: Uruguay kikapott Dél-Koreától Szöulban

2018.10.12. 16:08
Edinson Cavaniék nem bírtak a dél-koreaiakkal (Fotó: AFP)
Dél-Korea felkészülési mérkőzésen hazai pályán 2–1-re legyőzte Uruguay labdarúgó-válogatottját, míg a japánok 3–0-ra nyertek Panama ellen.

A gól nélküli első félidőt követően a 66. percben büntetőhöz jutott Dél-Korea Szöulban, de Szon Hung Min nem tudta értékesíteni. Hvang Ui Dzso javította a Tottenham középpályásának hibáját, és megszerezte a vezetést az ázsiaiaknak (1–0).

A Luis Suárezt ugyan nélkülöző, de közel sem tartalékosan felálló uruguayiak hat percre rá Matías Vecino révén kiegyenlítettek (1–1), a 79. percben Dzsung Vu Jung góljával ismét előnybe kerülő Dél-Korea azonban 2–1-re megnyerte a mérkőzést.

A japánoknak az első félidő végén Szoboszlai Dominik csapattársa, Minamino Takumi szerezte meg a vezetést Panama ellen. A második félidőben Ito Dzsunja is betalált, valamint Harold Cummings öngólt vétett, így alakult ki a 3–0-s hazai győzelem.