Felkészülés: sima Juve-zakó; Klopp 17 éves kincsre lelt?

2017.08.05. 20:24
Jürgen Klopp örülhet, 17 éves játékosa is betalált (Fotó: AFP)
A Premier League-ben szereplő Liverpool labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 3–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót, míg a szintén angol Tottenham az olasz Juventust verte meg 2–0-ra.

LIVERPOOL–ATHLETIC BILBAO

Jürgen Klopp csapata a 21. percben Roberto Firmino révén szerzett vezetést – a brazil támadót a tizenhatoson belül lerántották, majd a megítélt tizenegyest a sértett értékesítette (1–0).

Kilenc perc múlva egyenlített a Bilbao, Inaki Williams 14 méterről a jobb alsóba lőtt.

Klopp szemmel láthatóan nem volt elégedett csapata játékával, az oldalvonal mellett többször is hevesen üvöltözött játékosaival. Az 59. percben az angolok ismét előnybe kerültek: a 17 éves Ben Woodburn 15 méterről mesteri pontossággal kilőtte a kapu bal sarkát.

A kegyelemdöfést Dominic Solanke adta meg a 79. percben, az angol játékos egy beadást követően hat méterről fejelt a kapuba.

A Liverpool 3–1-re diadalmaskodott.

TOTTENHAM–JUVENTUS

Az angolok kezdték jobban a találkozót, aminek a 10. percben meg is lett az eredménye: beadás után Harry Kane bólintott a jobb felsőbe (1–0).

A második félidőben jött a következő, az 52. percben Christian Eriksen került ziccerbe, a labdát elhúzta a kapus mellett, majd a kapuba gurított (2–0).

A Juventus ezúttal nem volt ellenfele a Tottenhamnek, amely Kane révén akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, ám az angol válogatott támadó az 54. percben nyolc méterről a kapufát találta el. A Spurs 2–0-ra legyőzte az olasz bajnokot.

TOPKLUBOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEI
Liverpool (angol)–Athletic Bilbao (spanyol) 3–1 (Firmino 21. – 11-esből., Woodburn 59., Solanke 79., ill. Inaki Williams 30.)
Tottenham (angol)–Juventus (olasz) 2–0 (Kane 10., Eriksen 52.)
Hertha BSC (német)–Galatasaray (török) 21 (Rekik 3., Ibisevic 74., ill. Derdiyok 60.)
Eintracht Frankfurt (német)–Real Betis (spanyol) 3–0 (Chandler 59., Wolf 70., Barkok 73.)
RB Leipzig (német)–Stoke City (angol) 1–2 (Forsberg 5. – 11-esből., ill. M. Diouf 44., Compper 78. – öngól.)
Bayer Leverkusen (német)–Celta Vigo (spanyol) 3–3 (Mehmedi 61., Pohjanpalo 66., Volland 74., ill. Guidetti 6., 60., M. Gómez 81.)
Hoffenheim (német)–Bologna (olasz) 3–0 (Kaderábek 16., Rupp 19., Gnabry 58.)