Felkészülés: olasz fejesre angol bomba volt a válasz - videó

2015.03.31. 22:36
Giorgio Chiellini (kékben) gólpasszt adott, de azért Harry Kane-nel is meggyűlt a baja (Fotó: Action Images)
Olaszország és Anglia döntetlent játszott Torinóban felkészülési mérkőzésen. Az első félidő végén még a hazaiak vezettek Graziano Pelle fejes góljával, a szigetországiak a 79. percben Andros Townsend bombagóljával egyenlítettek.

Némi feszültség előzte meg az Olaszország–Anglia mérkőzést a Juventus stadionjában Torinóban, ahol az olasz szövetség letakartatta azt a transzparenst, amely a Juve 32 bajnoki címét hirdeti – azokat a Scudettókat is beleszámolva az össztermésbe, amelyeket elvettek a klubtól a korrupciós botrányok során. A helyi szurkolók korábban Antonio Conte szövetségi kapitányt is megtalálták, aki korábbi Juve-edzőként sem akadályozta meg ezt az akciót...

A mérkőzésre kilátogatók (akik nagyjából félig töltötték meg a Juventus-stadiont) azért többségében tapssal fogadták az edzőt, aki egy újoncot avatott a kezdőcsapatban, Mirko Valdifiori, az Empoli középpályása először lépett pályára a nemzeti csapatban, rögtön kezdőként. Rajta kívül a Bulgária ellen csereként beállva gólt szerző Eder is először kezdett.

Az első helyzet az olaszoké volt, Marco Parolo távoli lövése után Joe Hart a levegőben úszva ütötte szögletre a labdát. Később Matteo Darmian futott el a bal szélen, a tizenhatosra érve majdnem az alapvonalig vitte a labdát, az Edernek középre gurított labdáját Phil Jagielka tisztázta.

Az első angol helyzetre a 21. percig kellett várni, ekkor Fabian Delph beadása után Harry Kane tette vissza a labdát fejjel, Wayne Rooney a tizenhatosról lőtt, és a keresztlécet találta el. Nyolc perccel később egy olasz beívelésből megszerezték a vezetést a hazaiak. Giorgio Chiellini a bal oldalról ível be, Graziano Pelle éppen annyira ért bele, hogy Hartot elkerülje, de még beférjen a bal kapufa belső oldalán. 1–0

A szünet előtt Pelle még egyszer veszélyeztetett, az angoloknál viszont a 44. percben le kellett cserélni a sérült Chris Smallingot (nem tapsolták meg).

A fordulás után Eder próbálkozása után újabb Hart-bravúrra volt szükségük az angoloknak, akik ezt követően magukhoz tértek, és átvették az irányítást. Ígéretes akció végén Rooney passza után Kieran Gibbs az oldalhálóba lőtt. Az olaszoknál Franco Vázquez is bemutatkozott, majd Gibbs hozta helyzetbe Rooneyt, akinek próbálkozását Gianluigi Buffon hárította. Két perccel később Kane középre tett labdáját Rooney nem tudta kapura terelni, de a 79. percben Ryan Mason passza után Andros Townsend védhetetlenül bombázott Buffon kapujának jobb oldalába. 1–1

Rooney egy percen belül fordíthatott volna, de Buffon eszén ezúttal sem tudott túljárni. Az utolsó tíz percben nem esett gól.

A két válogatott élvezetes meccset játszott egymással, igazságos döntetlen született.

Italy vs England 1-1 All Goals and Highlights... by tural-borcali

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
OLASZORSZÁG–ANGLIA 1–1
(1–0)
Torino, Juventus-stadion. V: Brych (német)
OLASZORSZÁG: Buffon – Ranocchia, Bonucci, Chiellini (Moretti, 72.) – Florenzi (Abate, 60.), Parolo, Valdifiori (Verratti, 67.), Soriano, Darmian (Antonelli, 73.) – Pelle (Immobile, 61.), Eder (Vázquez, 61.). Szövetségi kapitány: Antonio Conte
ANGLIA: Hart – Clyne (K. Walker, a szünetben), Smalling (Carrick, 44.), Jagielka, Gibbs (Bertrand, 86.) – Henderson (Mason, 74.), P. Jones, Delph (Townsend, 70.) – Rooney – Kane, Walcott (Barkley, 55.). Szövetségi kapitány: Roy Hodgson