Felkészülés: a brazilok a végén szórták meg a cseheket

2019.03.26. 23:10
Nemzetközi felkészülési mérkőzésen Argentína 1–0-ra nyert Marokkóban. A sérült Lionel Messi nélkül, Andrada – Montiel, Pezzella, Kannemann, Acuna – Pereyra, Guido Rodríguez, Paredes, De Paul – Dybala, Lautaro Martínez kezdőcsapattal felálló dél-amerikaiak a csereként beálló Ángel Correa hajrában szerzett találatával győztek. A brazilok nagyobb különbséggel kerekedtek felül, ám ehhez előbb fordítaniuk kellett Csehországban.

A meccs egyetlen gólja

Az angolok elleni Eb-selejtezőn 5–0-s vereséget szenvedő csehek jól kezdtek az Alisson – Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro – Allan, Casemiro, Lucas Paquetá – Richarlison, Firmino, Philippe Coutinho tizeneggyel felálló brazilok ellen, David Pavelka 20 méteres, jobb alsó sarokban kikötő bombájával az első félidőt előnnyel zárták (1–0).

A csehek vezető gólja

A szünetben beálló Theodor Gebre Selassie nagy hibája után Firmino csapott le a labdára nem sokkal a pihenő után, és magabiztosan egyenlített. A braziloknál a 63. percben beállt David Neres, a 72.-ben pedig Gabriel Jesus, kettejük összjátéka után fordítottak a hajrában, majd a végén a Manchester City támadója végleg eldöntötte a győzelem kérdését (1–3).