Felkészülés: Koszovó majdnem megtréfálta Dániát, de jött...

2019.03.21. 20:54
Noha kétszer is vezetett Koszovó, hazai pályán 2–2-t játszott Dániával felkészülési mérkőzésen, így döntetlennel hangolt fennállása első Európa-bajnoki selejtezősorozatára.

Az első félidőben végig támadóbb szellemben játszó Koszovó a 42. percben Amir Rrahmani fejesével szerzett vezetést (1–0). Amir Rrahmani fejesével szerzett vezetést (1–0).

A 63. percben egyenlített Dánia. A Martin Braithwaite által kiharcolt tizenegyest a csereként pályára lépő Christian Eriksen értékesítette (1–1).

De nem örülhettek sokáig a dánok. A 66. percben jártunk, amikor Arber Zeneli csinált – jobb szó híján – bolondot négy vendégvédőből, majd a ziccerben érkező Bersant Celina elé passzolt, aki nem hibázta el a lehetőséget (2–1).

Már-már úgy tűnt, Koszovó megnyeri a találkozót, amikor a 91. percben Pierre-Emile Höjbjerg betalált, döntetlenre mentve a mérkőzést (2–2).