Felkészülés: Fabregasnak is megvan az első, szabadrúgásból

2014.07.30. 21:36
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Chelsea nemzetközi felkészülési mérkőzésen 3–1-re legyőzte a holland Vitesse-t.

A Cech – Azpilicueta, Ivanovics, G. Cahill, Luis – Van Ginkel, Fabregas, Matics – Szalah, Diego Costa, Fernando Torres kezdő tizeneggyel felálló Chelsea nem sokáig pepecselt, már az 5. percben betalált: Matics indította Diego Costát, aki Szalah elé tálalt, az egyiptomi szélső pedig nem hibázott (0–1).

A félidő derekán növelte előnyét az angol együttes, a nyáron érkező Cesc Fabregas is megszerezte első londoni találatát, 22 méterről, szabadrúgásból tekert a jobb felső sarokba (0–2). Diego Costa után tehát újabb friss szerzemény szerezte meg első chelsea-s gólját.

Negyedórával a vége előtt Matics verte meg védőjét, Diego Costához játszott, aki visszaadta neki a labdát, és már csak az üres kapuba kellett passzolni (0–3).

Az utolsó percekben szépítettek a hollandok, Djurdjevics fejesével alakították ki a 3–1-es hazai vereséget.

Stieber Zoltán együttese, a Hamburger SV 2–0-ra legyőzte az osztrák Sturm Grazot. A magyar légiós a szünetben, 2–0-s vezetésnél állt be csereként, az 55. percben pedig lapos beadása után kis híján növelte előnyét a HSV, de Zoua már csak lábujjal tudott beleérni, és a labda elkerülte a kaput.

A spanyol Sevilla kétgólos sikert aratott a német Hertha ellen, a holland Willem kétgólos előnyről kapott nagyon nagy pofont a francia St. Étienne-től, Adamo Coulibaly klubja, a francia élvonalba feljutó Lens pedig 4–2-re nyert a belga Charleroi ellen.