Felkészülés: az olaszok három góllal nyertek Uruguay ellen

2017.06.07. 22:41
José María Giménez (fehérben) nem mindig állt a helyzet magaslatán (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 3–0-ra győzött Uruguay ellen Nizzában.

A Juventus játékosai négy nappal az elbukott BL-döntő után játékra jelentkeztek, az olasz válogatott kapujában azonban nem Gianluigi Buffon, hanem Gianluigi Donnarumma kezdett, pályafutása során másodszor.

Az uruguayi kaput az exlaziós Fernando Muslera védte, azaz a 7. percben csak védte volna, de mindössze egy tétova mozdulatot tudott tenni José María Giménez öngóljánál. 1–0

Az olaszoknál kezdőként lépett pályára Daniele De Rossi, aki 114. válogatottbeli fellépésével lehagyta az olasz örökranglistán Dino Zoffot. Mellette Claudio Marchisio kezdett a középpályán – 17 hónap után játszott újra a válogatottban –, de a Juventus középpályását a 18. percben le kellett cserélni sérülés miatt.

Uruguay Luis Suárez, Edinson Cavani és Diego Godin nélkül állt fel, és bizony a klasszisok elöl és hátul is hiányoztak a dél-amerikaiaknál. Támadásban vérszegény volt Óscar Tabárez csapata, a 82. percben pedig újra bizonytalankodtak hátsó emberei, amit Éder használt ki, megszerezve az olaszok második gólját. 2–0

Giménez a hosszabbításban is „villant” egyet, a tizenhatoson belül felrúgta Stephan El Shaarawyt. A tizenegyest De Rossi értékesítette, és már a 21. gólját ünnepelhette a válogatottban. 3–0

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
OLASZORSZÁG–URUGUAY 3–0 (1–0)
Nizza.
OLASZORSZÁG:
Donnarumma – Darmian, Barzagli (Chiellini, 78.), Bonucci, Spinazzola – Candreva (Bernardeschi, 58.), De Rossi, Marchisio (Montolivo, 18.), Insigne (El Shaarawy, 64.) – Belotti (Éder, a szünetben), Immobile (Gabbiadini, 82.). Szövetségi kapitány: Giampiero Ventura
URUGUAY: Muslera – M. Pereira (Corujo, 82.), J. Giménez, Coates, Cáceres – Á. González, Vecino – C. Sánchez (Stuani, a szünetben), Nández, Urretaviscaya – Rolan (A. Silva, 73.). Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
G: J. Giménez (7. – öngól), Éder (82.), De Rossi (92. – 11-esből)