Felkészülés: az Arsenal és a Dortmund is hármat vágott

2017.07.15. 14:46
Az Arsenal labdarúgócsapata nemzetközi felkészülési mérkőzésen 3–1-re legyőzte az ausztrál WS Wandererset, míg a Bundesliga egyik élgárdája, a Borussia Dortmund a japán Urava Reds felett diadalmaskodott.

Az „ágyúsoknak” egy félidő kellett a döntéshez – a 33. percben Olivier Giroud nyitotta a gólok sorát, négy perccel később Aaron Ramsey növelte kettőre az angolok előnyét, a 44. percben pedig Mohamed Elneny talált be.

A Wanderers a második játékrészben szépített, de az Arsenal így is simán, 3–1-re győzött.

A Borussia Dortmund egészen a 76. percig hátrányban játszott az Urava ellen, ám ekkor jött Emre Mor, aki három perc alatt kétszer volt eredményes. Noha az Urava a hajrában egyenlített, André Schürrle a 88. percben beállította a 3–2-es végeredményt. A BVB-ben a súlyos betegségéből felgyógyuló Mario Götze 167 nap után lépett ismét pályára.

TOPKLUBOK FELKÉSZÜLÉSE
Western Sydney Wanderers (ausztrál)–Arsenal (angol)
1–3 (Lustica 57., ill. Giroud 33., Ramsey 37., Elneny 44.)
Urava Reds (japán)–Borussia Dortmund (német) 2–3 (Koroki 24., Endo 85., ill. Mor 76., 79., Schürrle 88.)