Felkészülés: a Bayern lesz a Man. City döntőbeli ellenfele

2013.07.31. 22:26
A négycsapatos Audi-kupa szponzornéven futó felkészülési tornán a házigazda német Bayern München kétgólos győzelmet aratott a brazil Sao Paulo ellen, így a holnapi döntőben a vendéglátó lesz a másik elődöntőt megnyerő angol Manchester City ellenfele.

A mérkőzés első félidejében – és a másodikban még tíz percig – a Bayern óriási mezőnyfölényben játszott, szezonra való helyzetet dolgozott, majd hagyott ki. Pontatlan volt a befejezés, hiányzott egy kis gyilkos koncentráció, a védekezésre kényszerített brazil futballisták – a támadójáték nagymesterei tanulhatták a futballnak ezt a részét – így megúszták a kapott gólt. Gólvonalukon Rogério Ceni bravúrral védett néhány alkalommal, de a szerencsével sem állt hadilábon.

Az 55. percben aztán csak megtört a jég. Egy gyorsan elvégzett kis szöglet után Arjen Robben adott a jobb szélről, Dante középen az ötösön megcsúsztatta a labdát, amit a hosszún érkező Mario Mandzukic kotort be a kapuba (1–0). A folytatásban kicsit kijött a szorításból a brazil együttes – sok volt a csere, tudjuk be ennek, hogy elment pár perc, amíg az érkezők felvették a meccs ritmusát –, bátrabb előre játékot vállalt fel, ezzel együtt azonban teret adott a lendületes bajoroknak, akik szemet gyönyörködtető akciókat vittek. Miután néhány villanás a braziloktól is kifutott azért, élvezetes, lüktető volt a játék. A németek sikerét a hajrában a csereként pályára lépő Mitchell Weiser biztosította be: a 19 éves játékos egy kapufáról kipattanó lövést helyezett higgadtan a kapuba (2–0). A Sao Paulo kapusa, Rogério Ceni lehetőséget kapott arra, hogy szépítsen, és helyre tegye a lelki világát, ám a kezezés miatt egy percre rá megítélt büntetőt a kapufára lőtte.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA, AUDI-KUPA

ELŐDÖNTŐ

Bayern München–Sao Paulo 2–0 (Mandzukic 55., Weiser 86.)

KORÁBBAN

Manchester City–AC Milan 5–3 (Silva 4., Richards 19., Kolarov 22., Dzeko 33., 36., ill. El Shaarawy 37., 39., Petagna 43.)