Felkészülés: a 2022-es vb házigazdája legyőzte Svájcot

2018.11.14. 21:01
Akram Afif higgadtan értékesítette ziccerét (Fotó: AFP)
A svájci labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 1–0-ra kikapott a 2022-es világbajnokság házigazdájától, Katartól Luganóban.

A találkozó egyetlen érvényes találatát a 86. percben Akram Afif szerezte, aki még egy biciklicselt is bevetett a svájciak kapusával, Yvon Mvogóval szemben, mielőtt a hazai kapuba passzolta a labdát.

A svájciak a Mvogo – Lacroix, Schär, Benito – M. Lang (Mbabu, 62.), Zakaria (D. Sow, 68.), Xhaka (E. Fernandes, a szünetben), Freuler (Shaqiri, a szünetben), Zuber (Moubandje, a szünetben) – Fassnacht – Gavranovic (Al. Ajeti, a szünetben) összetételben szerepeltek a luganói mérkőzésen.

A katari válogatott szeptember óta az öt felkészülési meccséből négyet megnyert, Kína (1–0), Palesztina (3–0), Ecuador (4–3) és Svájc legyőzése mellett Üzbegisztántól (0–2) kikapott.