Felkészülés: kiállítás, bombagól – román feltámadás Chile ellen

2017.06.13. 22:00
A román labdarúgó-válogatott kétgólos hátrányból felállva győzött Chile ellen (3–2) felkészülési mérkőzésen. A dél-amerikaiak közel 60 percet emberhátrányban játszottak Gary Medel kiállítása miatt.

Chile remekül kezdett Románia ellen: a 8. percben Eduardo Vargas találatával megszerezte a vezetést, majd tíz perccel később megduplázta előnyét. A 31. percben szépített Románia, két perccel később pedig még nagyobb bajba kerültek a dél-amerikaiak: Gary Medelt egy buta szabálytalanság után kiállította a játékvezető.Eduardo Vargas találatával megszerezte a vezetést, majd tíz perccel később megduplázta előnyét. A 31. percben szépített Románia, két perccel később pedig még nagyobb bajba kerültek a dél-amerikaiak: Gary Medelt egy buta szabálytalanság után kiállította a játékvezető.

A szünetben még 2–1-re vezetett Chile. Azonban a románok a 60. percben Nicolae Stanciu bombagóljával egyenlítettek: az Anderlecht középpályása 18 méterről rajzolta a labdát a bal felsőbe, a kapufáról pedig befelé pattant a labda.

Sőt, a 83. percben megfordította a találkozót Románia: Mihail Baluta egy kipattanó labdát pofozott a hálóba jó tíz méterről, beállítva ezzel a 3–2-es végeredményt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Kamerun–Kolumbia 0–4
(J. Rodríguez 16., Mina 30., 52., Izquierdo 85.)
Dél-Afrika–Zambia 1–2
(Manyama 23., ill. Mwila 72., Mundila 79.)
Norvégia–Svédország 1–1 (Elyounussi 44., ill. Armenteros 81.)
Románia–Chile 3–2 (Stancu 31., Stanciu 60., Baluta 83., ill. Vargas 8., Valencia Rossel 18.)
KORÁBBAN
Szingapúr–Argentína 0–6 (Fazio 25., J. Correa 31., A. Gómez 60., Paredes 74., Alario 90., Di María 93.)
Ausztrália–Brazília 0–4 (Diego Souza 1., 93., Thiago Silva 62., Taison 75.)