Eurofutball: elképesztő végjáték után állt ismét élre a Besiktas

2015.02.15. 21:15
Belgiumban az Anderlecht a 93. percben vesztett pontokat a Mechelen ellen, hátránya azonban így sem nőtt, miután az éllovas FC Bruges is döntetlent játszott.

A portugál éllovas Benfica viszont nem hibázott, simán, 3–0-ra legyőzte a Setúbalt, így visszaállította négypontos előnyét a pénteken nyerő Portóval szemben.

Skóciában nem adja fel az Aberdeen, a Hamilton Academical otthonában már nyolc perc után két góllal vezetett, végül 3–0-ra nyert, így lőtávon belül maradt a Celtic.

Ausztriában Simon Attila csapata, a Wolfsberger AC hazai pályán legyőzte az Austria Wient, a magyar támadó nem került a keretbe.

Görögországban Pintér Ádám a kispadról nézte végig a Levadiakosz Veria elleni meccsét, amelyen utóbbi a 84. és a 89. percben szerzett gólokkal nyert 2–0-ra.

Törökországban a Besiktas elképesztő hajrában diadalmaskodott, és szerezte így vissza az első helyét. A negyedik pozícióban álló Bursaspor a 12. percben előnybe került, de Demba Ba a félidő derekán egyenlített, majd a 87. percben Gökhan Töre fordított. A 90. percben azonban jött Ozan Tufan, és a 19 éves védő egyenlített. De volt még fordulat! Sener Ozbayrakli a 93. percben piros lapot kapott, a megítélt büntetőt pedig Ba a 94. percben értékesítette, kialakítva a 3–2-es Besiktas-sikert.

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
20. FORDULÓ

WAC–Austria Wien 1–0
Az élmezőny állása: 1. Salzburg 41, 2. WAC 33 (29–21), 3. Rheindorf Altach 33 (29–23)

Hamilton Academical–Aberdeen 0–3
Az élmezőny állása: 1. Celtic 57 (24 meccs), 2. Aberdeen 54 (25), 3. Inverness 51 (25)