Eurofutball: Priskin fontos gólt lőtt a szlovák szuperrangadón

2016.02.27. 22:54
Priskin Tamás belőtte, kezdődhet az ünneplés (Fotó: Slovan)
Bőle Lukács csapata, a CSMS Iasi 1–1-es döntetlent játszott a Steaua vendégeként a román labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján, és ez nem volt elég ahhoz, hogy bejusson a felsőházi rájátszásba.

SZLOVÁKIA. A Slovan idegenben 2–0-ra legyőzte a címvédő Trencínt a szlovák labdarúgó-bajnokság tavaszi idénynyitóján – a szuperrangadón Priskin Tamás szerezte a pozsonyiak második gólját.

Frantisek Kubík a 8. percben szerezte meg a vezetést a vendégeknek, Priskin Tamás a 41. percben lőtte a másodikat Robert Vittek előkészítését követően.

A szombati meccset végigjátszó magyar válogatott támadó kilenc gólnál jár a 2015–2016-os szlovák bajnokságban.

Az éllovas Trencín a veresége ellenére is négypontos előnnyel vezet a Slovan előtt, amellyel májusban még megmérkőzik. A két csapat megelőző öt mérkőzéséből négyet a trencséniek nyertek meg, egy csata döntetlennel ért véget.

SZLOVÁKIA. 20. FORDULÓ
Trencín–Slovan Bratislava 0–2
Zemplín Michalovce–Spartak Trnava 0–1
Podbrezová–FK Senica 1–0
Zlaté Moravce–Ruzomberok 0–2
Az élcsoport: 1. Trencín 48 pont, 2. Slovan 44, 3. Spartak Myjava 35 (19)

ROMÁNIA. Az alapszakasz utolsó fordulója előtt egypontos előnnyel még a küszöbön belül voltak Bőléék, csakhogy miközben ők nem tudták legyőzni a már páholyban lévő bukaresti csapatot, a párhuzamosan zajló másik meccsen a rivális marosvásárhelyiek legyűrték a Botosani-t, így a két csapat helyet cserélt – és az ASA végzett a hatodik helyen.

Bőle Lukács tagja volt a jászvásári kezdő tizenegynek, a 83. percben, 1–1-es állásnál lecserélték. A CSMS első félidő közepén szerzett vezető gólját a Steaua a második játékrész elején válaszolta meg. Bőléék a 7–14. helyért folytatják.

26. FORDULÓ
Universitatea Craiova–CFR Cluj 0–1
Steaua Bucuresti–CSMS Iasi 1–1
ASA Targu Mures–Botosani 1–0
Az élcsoport: 1. Astra 50 pont (25), 2. Dinamo Bucuresti 47 (25), 3. Viitorul 46 (25), …7. CSMS Iasi 37

SVÁJC. Vanczák Vilmos végig a pályán volt a Sionban, amely hazai pályán 3–1-re legyőzte a Luzernt a svájci labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján.

A ghánai Ebenezer Assifuah-Inkoom kétszer, a görög Theofanisz Gekasz egyszer talált a kapuba, és a rossz passzban lévő Luzern ellen ezúttal az is belefért, hogy Carlitos kihagyjon egy tizenegyest.

22. FORDULÓ
Sion–Luzern 3–1
Zürich–Young Boys 0–1
Az élcsoport:
1. Basel 52 pont (21), 2. Grasshoppers 37 (21), 3. Young Boys 36, 4. Sion 28 (21)

ANGLIA, CHAMPIONSHIP. Tőzsér Dániel csapata, a QPR 2–0-ra legyőzte a Birmingham Cityt az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 34. fordulójának szombati játéknapján.

Tőzsér Dániel a 76. percben lépett pályára az első londoni gólt szerző Tjaronn Chery helyén. A két találat egyébként öt perc leforgása alatt született meg az első félidő hajrájában – a másodikat Junior Hoilett lőtte büntetőből.

A QPR mindössze harmadszor nyert Jimmy Floyd Hasselbaink menedzser kinevezése óta, és december óta először szerzett egynél több gólt hazai pályán.

A háromfordulónyi nyeretlenséget lezáró Rangers a 11. helyen áll, 12 fordulóval a vége előtt 11 pontnyi távolságra van a már playoffot jelentő hatodik pozíciótól.

Rotherham United–Brentford 2–1
1. Burnley 65 pont, 2. Hull City 64 (33), 3. Middlesbrough 64 (32)

LENGYELORSZÁG. Az eltiltott Guzmics Richárd távollétében a Wisla megszerezte a vezetést a Podbeskidzie ellen, de a második félidőben kapott két gólt, és elveszítette az eddigi tabellaszomszéd elleni rendkívül fontos mérkőzést. Kikapott az éllovas Piast is, ami azt jelenti, hogy Nikolics Nemanja csapata, a Legia vasárnap átveheti a vezetést.

24. FORDULÓ
Górnik Leczna–Korona Kielce 3–2
Lechia Gdansk–Piast Gliwice 3–1
Wisla Kraków–Podbeskidzie 1–2
Az élcsoport: 1. Piast Gliwice 47 pont, 2. Legia 46 (23), 3. Pogon 40 (23), …15. Wisla 24

OLASZORSZÁG, SERIE B. Tamás Krisztián kispados volt, nem jutott szerephez a Speziában, amely 2–1-re győzött a Ternana vendégeként, és zsinórban harmadik sikerével feljött a rájátszást érő hatodik helyre.