Eurofutball: örülhettek Vadóczék és Kovácsék; El-ben a Bala Town

2015.04.26. 21:49
Az európai bajnokságokban szereplő magyar légiósok közül Vadócz Krisztián és Kovács Péter győztes csapat tagja volt vasárnap. Megyeri Balázs kezdő volt a bajnok Olympiakoszban, Guzmics Richárd viszont nem lehetett pályán Krakkóban.

A svájci bajnokságban a Basel nagy meglepetésre kikapott otthon a Luzerntől, ám az üldöző Young Boys csupán egy pontot hozott a listavezetőn, miután leadta kétgólos előnyét a Grasshoppers otthonában. A zürichiek Caio 92. percben szerzett találatával mentettek pontot. A hazaiaknál Vadócz Krisztián végigjátszotta az összecsapást.Vadócz Krisztián végigjátszotta az összecsapást.

A norvég Tippeligaenben megszerezte első győzelmét Kovács Péter csapata, a Strömsgodset, amely a Sandefjordot gyűrte le 3–2-re. A Godset a 38. percben már 3–1-re vezetett, és a vendégek csak a meccs végi ráadásban tudtak közelebb férkőzni. Kovács a 75. percben csereként lépett pályára.

Görögországban Megyeri Balázs kezdőként kapott lehetőséget a már bajnok Olympiakoszban a Panioniosz elleni mérkőzésen. A pireusziak kétgólos hátrányból szereztek pontot. Lengyelországban a Wisla Kraków a Korona Kielcét fogadta, és nyert 2–0-ra. Guzmics Richárd a héten már teljes értékű edzésmunkát végzett sérülése után, ám a mérkőzéskeretbe nem került be.

Panioniosz–Olympiakosz 2–2
Az élmezőny állása: 1. Olympiakosz 74 pont (már bajnok), 2. Panathinakosz 62, 3. PAOK 61

LENGYEL EKSTRAKLASA, 29. FORDULÓ
Piast Gliwice
–Podbeskidzie Bielsko-Biala 3–0
Lechia Gdansk–Górnik Leczna 2–0
Wisla Kraków–Korona Kielce 2–0
Az élmezőny állása: 1. Legia Warszawa 53, 2. Lech Poznan 51, 3. Jagiellonia Bialystok 46, 4. Wisla Kraków 43

NORVÉG TIPPELIGAEN, 4. FORDULÓ
Aalesund–Tromsö 0–2
Haugesund–Molde 0–0
Lilleström–Stabaek 0–2
Sarpsborg–Bodö/Glimt 2–2
Strömsgodset–Sandefjord 3–2
Az élmezőny állása: 1. Rosenborg 10 (16–2), 2. Odd Grenland 10 (10–5), Valerenga 10 (9–4)

–Köbenhavn 3–0
1. Midtjylland 60, 2. Köbenhavn 49, 3. Randers 41 (29–20), 4. Bröndby 41 (31–23)

Kalmar–Haecken 0–1
Az élmezőny állása: 1. Malmö 11, 2. Elfsborg és AIK 10 (10–5), 4. Hammarby 10 (8–6)

–Gaziantepspor 1–0
1. Galatasaray 61, 2. Fenerbahce 60, 3. Besiktas 58 (27 mérk.)

WALESI PREMIER LEAGUE, FELSŐHÁZ, 32. FORDULÓ
Airbus UK Broughton–Newtown 6–1
Bala Town–The New Saints 1–1
Port Talbot–Aberystwyth 1–2
A felsőház végeredménye:
1. The New Saints 77 (bajnok), 2. Bala Town 59, 3. Airbus UK Broughton 58, 4. Aberystwyth 52, 5. Port Talbot 43, 6. Newtown 38
A The New Saints a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében, a Bala Town az Európa-liga első selejtezőkörében indulhat a nyáron. A felsőház 3–6. helyezett csapatai az alsóház győztesével (Gap Connah's Quay) kiegészülve rájátszást vívnak a második El-indulást jelentő helyéért. A Cefn Druids és a Prestatyn Town kiesett.