Eurofutball: Megyeriék tovább terrorizálják a görög focit

2014.01.26. 21:48
Megyeri Balázs csapata, az Olympiakosz Pireusz idegenben 2–0-ra legyőzte a Xanthit a görög élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján, így megőrizte utcahossznyi, 11 pontos előnyét a tabella tetején.

A mezőnyből kiemelkedő, 21 forduló után is veretlen (19 győzelem, 2 döntetlen) pireusziak a nigériai Michael Olaitan és a csereként beálló – Olaitan passzát értékesítő – spanyol Ariel Ibagaza góljával nyerték meg a meccset. Megyeri kispados volt, a kaput a spanyol Roberto Jiménez védte.

Az élcsoport: 1. Olympiakosz Pireusz 59 pont, 2. PAOK 48, 3. Atromitosz 40

Skóciában a Celtic sorozatban a 11. győzelmét aratta: Kris Commons már a 9. percben megszerezte a vezetést a zöld-fehéreknek Edinburgh-ben, Virgil van Dijk, Teemu Pukki és Commons második gólja az utolsó negyedórában érkezett.

SKÓCIA, 24. FORDULÓ
Hibernian–Celtic 0–4
Az élcsoport: 1. Celtic 60 pont (22 mérk.), 2. Aberdeen 45, 3. Motherwell 44 (23)

Törökországban továbbra is kínlódik a Galatasaray. Hiába játszotta végig a Gaziantepspor elleni meccset Didier Drogba és Wesley Sneijder, a Mancini-csapat nem volt képes gólt szerezni, így egy héten belül a harmadik tétmeccsén maradt győzelem nélkül.

TÖRÖKORSZÁG, 18. FORDULÓ
Sivasspor–Kayserispor 3–0
Elazıgspor–Akhisar Belediye 2–1
Kayseri Erciyesspor–Antalyaspor 1–3
Gaziantepspor–Galatasaray 0–0
Az élcsoport: 1. Fenerbahce 41 pont (17 mérk.), 2. Galatasaray 34, 3. Sivasspor 32

Hapoel Tel-Aviv–Beitar Jeruzsálem 3–1
Az élcsoport: 1. Maccabi Tel-Aviv 47 pont, 2. Hapoel Beer Seva 44, 3. Hapoel Tel-Aviv 31 (36–23), 4. Bnei Sahnin 31 (24–18)