Eurofutball: megvan Kötelesék első sikere, kiesett a Chievo

2014.08.22. 23:13
A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Pro League) 5. fordulójában Köteles László csapata, a Genk hazai pályán 3–2-re legyőzte a szezont három sikerrel és egy iksszel kezdő Gentet. A magyar kapus végigvédte a találkozót, amelyen a vendégek felálltak kétgólos hátrányból, de végül kikaptak, és amelyen Köteles a 93. percben sárga lapot kapott.

A Genk az ötödik meccsén első sikerét aratta a szezonban, emellett három döntetlen és egy vereség az együttes mérlege.

BELGIUM, PRO LEAGUE
5. FORDULÓ

Genk–Gent 3–2

Az élmezőny állása: 1. Anderlecht 10 (8–3, 4), 2. Gent 10 (9–5), 3. FC Bruges 8 (5–2, 4), 4. Westerlo 8 (7–5, 4)

Az Olasz Kupa 3. fordulójában búcsúzott a Chievo, miután a másodosztályú Pescara Riccardo Maniero első félidő hajrájában szerzett góljával 1–0-ra nyert.

OLASZ KUPA
3. FORDULÓ

Pescara (II.)–Chievo (I.) 1–0

Portugáliában 3–0-s győzelmet aratott a Vitória Guimaraes. Balázs Benjámint nem nevezték a mérkőzésre.

PORTUGÁLIA, PRIMEIRA LIGA
2. FORDULÓ

Vitória Guimaraes–Penafiel 3–0

Az élmezőny állása: 1. Vitória Guimaraes 6, 2. Braga 3 (3–0, 1), 3. Belenenses 3 (3–1, 1)

Oroszországban továbbra is nyeretlen az Arszenal Tula, ezúttal a Tyerek Groznij otthonában kapott ki simán. A házigazda már az első félidőben kialakította a végeredményt.