Eurofutball: Kovács döntő gólja; Kalmárék és Filkorék ikszeltek

2014.10.06. 23:12
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga I) 10. fordulójának záró mérkőzésén a Targu Mures hazai pályán 2–0-ra legyőzte Miriuta Vasile csapatát, a CFR Clujt.

A kolozsváriak hatmérkőzéses győzelmi sorozattal a hátuk mögött érkeztek Marosvásárhelyre, botlásuk következtében azonban három pontra leszakadtak a bukaresti Steauától.

ROMÁNIA, LIGA I
10. FORDULÓ

Targu Mures–CFR Cluj 2–0
Az élmezőny állása: 1. Steaua 25 pont, 2. CFR Cluj 22, 3. Petrolul Ploiesti 20

Kalmár Zsolt (RB Leipzig) és Filkor Attila (Avellino) csapata is döntetlent játszott hétfőn. A Lipcsei együttes a német másodosztályban a Heideneimet fogadva játszott 1–1-et, az Avellino pedig a Serie B-ben a Ternana vendégeként. Mindkét magyar a kispadról nézte végig csapata meccsét, amelyet követően mindkét együttes a negyedik helyen áll.

10. FORDULÓ

A norvég harmadosztályú bajnokság 23. fordulójában a Strömsgodset második együttese otthon tartotta a három pontot (3–2) az Orn ellenében. A kétgólos előnyt elherdáló házigazdák győztes gólját a 84. percben Kovács Péter szerezte, aki az első csapatban a múlt hétvégén nem kapott lehetőséget. A dramenni klub B-csapata – amely hazai pályán átlagosan több mint három gólt szerez meccsenként – fontos győzelmet aratott, hiszen sikerének köszönhetően négy ponttal eltávolodott a kieső zónától.

BUNDESLIGA 2.

9. FORDULÓ
RB Leipzig–Heidenheim 1–1
Az élmezőny állása: 1. Ingolstadt 19, 2. Kaiserslautern 17, 3. Fortuna Düsseldorf 16 (18–11), 4. RB Leipzig 16 (14–7).

SERIE B
7. FORDULÓ

Ternana–Avellino 2–2
Az élmezőny állása: 1. Perugia 14, 2. Frosinone 12 (10–5), 3. Carpi 12 (11–9), 4. Avellino 12 (8–7)