Eurofutball: két nagyszerű gólvágó újra a középpontban

2015.10.24. 23:40
Mi történt még az európai labdarúgópályákon szombaton? Nézzük!

• CSEHORSZÁG. Milan Baros két góllal vette ki a részét a Mladá Boleslav szombati 4–1-es győzelméből. A korábban egyebek mellett a Liverpoolt és a Galatasarayt erősítő, jövő héten a 34. születésnapját ünneplő Baros nyáron igazolt a csapatba, és mivel sokáig sérült volt, eddig (nyolcszor) csak csereként lépett pályára. Most először kezdett – és a 11. percre már meg is volt a két gólja! Csapata a harmadik helyen várja a folytatást.• CSEHORSZÁG. Milan Baros két góllal vette ki a részét a Mladá Boleslav szombati 4–1-es győzelméből. A korábban egyebek mellett a Liverpoolt és a Galatasarayt erősítő, jövő héten a 34. születésnapját ünneplő Baros nyáron igazolt a csapatba, és mivel sokáig sérült volt, eddig (nyolcszor) csak csereként lépett pályára. Most először kezdett – és a 11. percre már meg is volt a két gólja! Csapata a harmadik helyen várja a folytatást.

• AUSZTRIA. Az éllovas Salzburg sorozatban negyedszer is győzött, de ami a Ried elleni 2–1-et igazán ünnepivé teszi, az Jonathan Soriano jubileuma: a spanyol támadó megszerezte a 100. gólját az osztrák élvonalban, és ehhez csak 113 mérkőzésre volt szüksége!

LENGYELORSZÁG. A múlt heti döntetlen után ezúttal kikapott a Piast Gliwice, méghozzá hazai pályán 1–0-ra a Kielcétől, és bár első helyét egyelőre nem veszélyezteti semmi, Nikolics Nemanja Legiája ötpontnyira megközelítheti, ha vasárnap legyőzi a Lech Poznant.

OROSZORSZÁG. A Zenit már hat forduló óta veretlen az orosz élvonalban, ráadásul szombaton idénybeli legfölényesebb győzelmét aratta. Az Anzsi elleni 5–1-hez Artyom Dzjuba (2), Axel Witsel, Oleg Satov és Hulk járult hozzá góllal.

ROMÁNIA. A hetek óta nyeretlen marosvásárhelyi csapat elkapta az éllovas Astrát: a hatodik helyen álló ASA 3–1-re győzte le a hetek óta veretlen ellenfelet.

BELGIUM. Utolsó perces gól a forduló rangadóján: az éllovas Oostende kétszer egyenlített a második helyezett, még veretlen Gent otthonában, másodjára Sébastien Siani a 90. percben. A két csapat 24-24 ponttal áll az első két helyen.

SKÓCIA. A megelőző négy mérkőzését elveszítő Aberdeen megszakította rossz sorozatát, de csak egy pontot szerzett a Motherwell ellen (1–1), így az első helyet nem tudta visszaszerezni a vasárnap játszó Celtictől.

GÖRÖGORSZÁG. A venezuelai Roland Vargas két góllal járult hozzá ahhoz, hogy az AEK Athén feledtesse az Olympiakosz elleni múlt heti 0–4-et, és a beugró edző, Szteliosz Malonasz vezetésével 5–1-re legyőzze az Irakliszt.