Eurofutball: győztes gól a magyar beadásából - videó

2015.02.28. 21:07
Bőle Lukács gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy csapata, a CSMS Iasi 1–0-ra legyőzze a Gaz Metant a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján.

A védőjéről a tizenhatoson belül leforduló Bőle Lukács beadását Bojan Golubovics fejelte be a 35. percben. A második félidőben a vendégeknek is voltak lehetőségeik, de maradt az 1–0, a nemrég még sereghajtó, 18. helyezett jászvásári csapat feljött a 14. helyre. A kezdőcsapatban helyet kapó Bőlét a 82. percben lecserélték. Bőle Lukács beadását Bojan Golubovics fejelte be a 35. percben. A második félidőben a vendégeknek is voltak lehetőségeik, de maradt az 1–0, a nemrég még sereghajtó, 18. helyezett jászvásári csapat feljött a 14. helyre. A kezdőcsapatban helyet kapó Bőlét a 82. percben lecserélték.

ROMÁNIA, 19. FORDULÓ
CSMS Iasi–
Gaz Metan Medias 1–0
Dinamo Bucuresti–Universitatea Cluj 3–0
Az élcsoport: 1. Steaua 43 (18), 2. Petrolul 39, 3. Targu Mures 33 (18), ...14. Iasi 18

Cipruson Omonia–APOEL rangadót rendeztek, az 1–1-re végződő mérkőzést végigjátszotta az Omonia korábbi magyar válogatott játékosa, Leandro, és a meccs után önkritikusan elismerte: benne volt a kapott gólban.

Othellosz–AEL 0–0
Az élcsoport: 1. Apollon 48, 2. APOEL 46, 3. AEK Larnaca 39, 4. Omonia Nicosia 39, 5. Anorthoszisz 38, 6. Ermisz 35 (ez a hat csapat folytatja a felsőházban)

Lengyelországban Guzmics Richárd eltiltás miatt nem játszhatott a Wislában, amely nemcsak kikapott a Belchatówtól, de még egy védőt (Maciej Sadlok) elveszített piros lap miatt. A krakkóiak az idei három bajnokijukon csupán egy pontot szereztek.

LENGYELORSZÁG, 22. FORDULÓ
Zawisza Bydgoszcz–Piast Gliwice 2–0
Belchatów–Wisla Kraków 3–1
Górnik Zabrze–Slask Wroclaw 3–3
Az élcsoport: 1. Legia Warszawa 39 (21), 2. Jagiellonia 38 (21), 3. Lech Poznan 37, ...5. Wisla Kraków 33

Ausztriában a Wolfsberger AC nem vitte magával Simon Attilát Altachba, ahol egy büntetővel kikapott vendéglátójától.

AUSZTRIA, 22. FORDULÓ
Rheindorf Altach–Wolfsberger AC 1–0
Rapid Wien–Sturm Graz 1–0
Ried–Admira 2–2
Wiener Neustadt
–Austria Wien 1–0
Az élcsoport: 1. Salzburg 42 (21), 2. Rapid 36, 3. Altach 36, 4. Wolfsberger AC 33 (21)

A máltai Premier League rájátszásának második fordulójában a kiesés ellen harcoló Pieta Hotspurs hazai pályán az utolsó pillanatokban mentett pontot a Sliema Wanderers ellen. A házigazdáknál Kecskés Zsolt a 85. percben lépett pályára, amikor csapata még egygólos hátrányban volt. A Pieta jelenleg a bennmaradást jelentő nyolcadik helyen áll a 12 csapatos bajnokságban.