Eurofutball: a góldús hajrá után él a Rosenborg kupareménye

2013.08.21. 21:13
A norvég bajnoki éllovas Rosenborg labdarúgócsapata megőrizte esélyét a duplázásra: a negyeddöntőben drámai hajrá után hazai pályán búcsúztatta a Valerengát. Alexander Söderlund révén a 78. percben szerzett vezetést a trondheimi csapat, ám az oslóiak Torgeir Börven góljával a rendes játékidő vége előtt két perccel egyenlítettek. Úgy tűnt, következik a hosszabbítás, de lefújás előtt Nicki Bille Nielsen egy szöglet után bevette a kaput, így a többet támadó Rosenborg kiharcolta a továbbjutást, és ott van a legjobb négy között.

NORVÉG KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
Rosenborg–Valerenga 2–1
Korábban az elődöntőbe jutott csapatok: Haugesund, Molde, Lilleström

SZLOVÁK BAJNOKSÁG, 6. FORDULÓ
Slovan Bratislava–Senica 1–0
Az élmezőny állása: 1. Senica 13 pont (12–5), 2. Slovan Bratislava 13 (13–7), 3. Ruzomberok 11