Eurofoci: az „Eb-hős” duplázott, Bogdán büntetőt védett, de így is zakó

2016.08.20. 23:28
Az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) 4. fordulójában Bogdán Ádám együttese, a Wigan 4–3-ra kikapott a Nottingham Forest vendégeként.

Az „Eb-hős” (valójában egy percet sem játszott, mégis őt éltették a legtöbbet a torna alatt) Will Grigg ezúttal valóban tüzes formában játszott, de hiába egyenlített kétszer is, a 93. percben negyedszer is előnybe került a kétszeres BEK-győztes, és 4–3-ra megnyerte a meccset.

Bogdán végigjátszotta a meccset, amelyen a 61. percben büntetőt hárított.

A QPR nem nevezte Tőzsér Dánielt a Preston North End elleni meccsre, amelyen utóbbi idegenben 2–0-ra nyert.

Szlovákiában tovább tart a DAC vesszőfutása, ezúttal a Zemplín Michalovce otthonában kaptak ki a dunaszerdahelyiek, így egy ponttal továbbra is az utolsók. Az együttesben Vida Kristopher a 81. percben, 0–1-nél állt be, Kocsis Gergő sérülését követően lábadozik.

A Priskin Tamást végig a soraiban tudó Slovan Bratislava rangadót nyert, 1–0-ra győzött a Zilina ellen.

Derby County–Aston Villa 0–0
Az élcsoport: 1. Huddersfield Town 10 pont, 2. Brighton & Hove Albion 8 (8–2), 3. Wolverhampton Wanderers 8 (7–3), ...6. QPR 6, ...16. Wigan 4