Eurofutball: a gól még Lovrencsicsnek sem jött össze

2015.02.27. 22:32
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 23. fordulójában Korcsmár Zsolt csapata, a Greuther Fürth 2–1-re kikapott a Kaiserslautern otthonában.

A magyar légióst nem nevezték az összecsapásra, amelyen a 85. percben, kétgólos hátrányban szerzett gólt a Fürth. Érdekesség, hogy a legutóbbi kilenc bajnokin ez csupán a második gólja volt a csapatnak…

Törökországban az éllovas Galatasaray a félidők elejét megnyomva szerzett kétszer is vezetést, majd a 91. percben Wesley Sneijder biztosította be a sikert. A Galatasaray sorozatban a hatodik tétmeccsét nyerte meg.

A szlovák listavezető sem botlott, a zsolnaiak kétszer is betaláltak a második félidőben a Slovan Bratislava otthonában, 2–0-s sikerükkel pedig zsinórban 14. alkalommal kerülték el a vereséget a bajnokságban.

A holland sereghajtó Dordrecht a 91. percben szerzett góllal fordított a Go Ahead Eagles ellen, a másodosztályban Vida Kristopher együttese (De Graafschap) pedig a 81. minutumban született találattal nyert. Belgiumban sem kapkodták el a felek, a Standard Liege Faty 89. perces góljával nyert.

Lengyelországban a három magyart is keretében tudó Lech Poznan is érdekelt volt pénteken. Lovrencsics Gergő kezdőként 84 percet kapott a Cracovia otthonában, gólt azonban neki sem sikerült szereznie – 20 méteres löketét védte Pilarz a 79. percben. Holman Dávidot nem nevezték az összecsapásra, Kádár Tamás pedig a kispadról nézte végig a meccset.

Portugáliában egyetlen meccset rendeztek péntek este, a Vitória Guimaraes a Marítimót fogadta, és a hazaiak a 34. percben Jouse Sá találatával magukhoz ragadták a vezetést, amelyet meg is tartottak a találkozó lefújásáig – köszönhetően annak is, hogy a vendégek tíz emberrel fejezték be a meccset.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA 2.
23. FORDULÓ

Bochum–FSV Frankfurt 3–3
Darmstadt–Eintracht Braunschweig 1–0
Kaiserslautern–Greuther Fürth 2–1
Az élmezőny állása: 1. Ingolstadt 44 pont (22 mérkőzés), 2. Darmstadt 41 (28–16-os gólkülönbség), 3. Kaiserlautern 41 (32–22), 3. Karlsruhe 38 (30–17, 22), 5. Eintracht Braunschweig 34, ...8. FSV Frankfurt 31, ...12. Bochum 28, 13. Greuther Fürth 27

ROMÁNIA, LIGA I
19. FORDULÓ

Concordia–Otelul Galati 3–0
Botosani–Petrolul Ploiesti 0–1
Az élmezőny állása: 1. Steaua Bucuresti 43 (18), 2. Petrolul Ploiesti 39, 3. Tirgu Mures 33 (18), ...7. Botosani 28

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
22. FORDULÓ

Ruch Chorzów–Lechia Gdansk 1–1
Cracovia–Lech Poznan 0–0
Az élmezőny állása: 1. Legia Warszawa 39 (21), 2. Jagiellonia 38 (21), 3. Lech Poznan 37, ...11. Lechia Gdansk 26, ... 13. Cracovia 25, ...15. Ruch Chorzów 21

DÁNIA, SUPERLIGAEN
19. FORDULÓ

Vestsjaelland–SönderjyskE 0–1
Az élmezőny állása: 1. Midtjylland 43 (18), 2. Köbenhavn 35 (18), 3. Randers 34 (18), ...5. SönderjyskE 26, ...11. Vestsjaelland 15

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
22. FORDULÓ

Galatasaray–Kayseri Erciyesspor 3–1
Az élmezőny állása: 1. Galatasaray 51, 2. Besiktas 47 (21), 3. Fenerbahce 46 (21)

SZLOVÁKIA, SUPER LIGA
20. FORDULÓ

Slovan Bratislava–Zilina 0–2
Az élmezőny állása: 1. Zilina 43, 2. Trencín 37 (19), 3. FK Senica 30 (19), ...5 Slovan Bratislava 28 (19)

OLASZORSZÁG, SERIE B
28. FORDULÓ

Latina–Trapani 1–0
Bologna–Vicenza 0–2
Az élmezőny állása: 1. Carpi 52 (27), 2. Bologna 47 (egy pont levonva), 3. Vicenza 46, 4. Avellino 45 (27), ...12. Latina 33 (24–26), ...15. Trapani 33 (39–51)