Eurofutball: a pénteki játéknap eredményei egy helyen

2015.11.27. 22:55
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 16. fordulójában Korcsmár Zsolt csapata, a Greuther Fürth hazai pályán 4–2-re kikapott a Kaiserlauterntől.

A sérüléséből lábadozó magyar légióst nem nevezték az összecsapásra, amelyen Sebastian Freis góljaival a 34. percben már 2–0-ra vezetett a Fürth, ez az állás pedig egészen a 68. percig tartott, de akkor szépítettek a vendégek, akik az utolsó tíz percben háromszor is betaláltak.

Hollandiában Vida Kristopher csapata a De Graafschap megszerezte első szezonbeli sikerét, így már csak együttese ellenfele, a Cambuur nyeretlen az idényben. A magyar légiós az 52. percben állt be csereként a meccsen, amelyen a vendégek kétgólos előnyét a második félidő elejére kiegyenlítették a hazaiak, akik a 85. percben emberelőnybe kerültek. Az utolsó szó így is a vendégeké volt, és a 88. percben kiharcolták a sikert.

Az angol másodosztály élmezőnye még jobban összetömörült, miután a Derby County legyőzte idegenben, és megelőzte a korábbi éllovas Hull Cityt, Olaszországban pedig Tamás Krisztián hat percet kapott a Crotone ellen vereséget szenvedő Speziában.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA 2.
16. FORDULÓ

Eintracht Braunschweig–Bochum 1–0
FC Heidenheim–Freiburg 1–2
Greuther Fürth–Kaiserslautern 2–4
Az élmezőny állása: 1. Freiburg 32 pont, 2. RB Leipzig 29 (15), 3. St. Pauli 26 (15), ...6. Greuther Fürth 24

Hull City–Derby County 0–2
Az élmezőny állása: 1. Derby County 36 (26–11), 2. Hull City 35 (27–11), 3. Brighton & Hove Albion 35(22–13, 17), 4. Middlesbrough 33 (25–12 ,17), 5. Burnley 33 (24–15, 17)

OLASZORSZÁG, SERIE B
15. FORDULÓ

Cesena–Pescara 1–0
Salernitana–Pro Vercelli 1–2
Spezia–Crotone 0–1
Az élmezőny állása: 1. Cagliari 32 (14), 2. Crotone 31 (26–13), 3. Bari 28 (17–14, 14), ...15. Spezia 17

Zulte-Waregem–Standar Liege 2–3
Az élmezőny állása: 1. Gent 33 (16), 2. FC Bruges 31 (31–16, 16), 3. Oostende 31 (31–18, 16), ...5. Zulte-Waregem 25, ...9. Standard Liege 21

SKÓCIA, PREMIERSHIP
16. FORDULÓ

St. Johnstone–Dundee 1–1
Az élmezőny állása: 1. Celtic 36 (15), 2. Hearts 30 (15), 3. Aberdeen 29 (15), 4. St. Johnstone 27, ...6. Dundee 20

DÁNIA, SUPERLIGA
17. FORDULÓ
Viborg–AGF 1–0
Az élmezőny állása: 1. Köbenhavn 32 (16), 2. Midtjylland 31 (16), 3. Aalborg 28 (16), ...9. Viborg 21, 10. AGF 18

OROSZORSZÁG, PREMJER-LIGA
17. FORDULÓ

Ural–Mordovija 3–1
Az élmezőny állása: 1. CSZKA Moszkva 36 (16), 2. FK Rosztov 31 (16), 3. Lokomotiv Moszkva 30 (16), ...6. Ural 25, ...15. Mordovija 13

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
17. FORDULÓ

Korona Kielce–Zaglebie Lubin 0–2
Piast Gliwice–Ruch Chorzów 3–0
Az élmezőny állása: 1. Piast Gliwice 40, 2. Legia Warszawa 29 (16), 3. Cracovia 27 (16), 4. Zaglebie Lubin 24 (23–23), 5. Ruch Chorzów 24 (23–25), ...8. Korona Kielce 23