Eurofoci: senki sem került előnybe az olasz osztályozón

2015.06.05. 22:30
A Serie B rájátszásának döntőjében az első mérkőzésen a Pescara hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Bolognával. A norvég élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eliteserien) 12. fordulójában az újonc Tromsö hatalmas meglepetésre 2–0-ra legyőzte a 2014-es kiírást megnyerő Moldét, a lengyel élvonal alsóházában pedig kialakult a végeredmény.

Norvégia. Alaposan meglepte az újonc Tromsö a bajnok Moldét az Eliteserien 12. fordulójának nyitómérkőzésén. Kent-Are Antonsen már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést a Tromsőnek, ráadásul a hazaik öt perccel később még egy büntetőt is elhibáztak.Norvégia. Alaposan meglepte az újonc Tromsö a bajnok Moldét az Eliteserien 12. fordulójának nyitómérkőzésén. Kent-Are Antonsen már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést a Tromsőnek, ráadásul a hazaik öt perccel később még egy büntetőt is elhibáztak.

A 31. percben Markus Andersson révén már kétgólos előnybe került az újonc csapat, amely nem engedte ki a kezéből a megszerzett előnyt, és hazai pályán végül 2–0-ra legyőzte a 2014-es szezonban bajnok Moldét, amivel a második sikerét ünnepelte az idényben.

NORVÉGIA, ELITESERIEN
12. FORDULÓ
Tromsö
–Molde 2–0
Az élcsoport:
1. Rosenborg 26 pont (11 mérk.) 2. Stabaek 23 (11) 3. Valerenga 23 (11), 4. Molde 20, …14. Tromsö 9

Olaszország. A Serie B-ből a Carpi és a Frosinone az alapszakasz első és második helyezettjeként korábban automatikusan kiharcolta a feljutást. A Serie B rájátszásának döntőjében az első összecsapáson a Pescara gól nélküli döntetlent játszott a Bolognával.

OLASZORSZÁG, SERIE B
PLAYOFF, 1. MÉRKŐZÉS
Pescara–Bologna 0–0

Lengyelország. A lengyel élvonal alsóházának utolsó fordulójában a Korona Kielce simán legyőzte a Podbeskidziét, a Cracovia pedig meglepte a Piast Gliwicét – mivel a Zawisza Bydgoszcz 3–2-re kikapott a Ruch Chorzówtól, így a Belchatów mellett kiesett az Ekstraklasából.

Az alsóház végeredménye:
1. Cracovia 36 pont, 2. Ruch Chorzów 30, 3. Korona Kielce 28 (44–55), 4. Piast Gliwice 28 (50–56), 5. Podbeskidzie 27 (47–60), 6. Górnik Leczna 27 (39–46), 7. Zawisza Bydgoszcz 24, 8. Belchatów 21