Eurofutball: nagy ünneplésben részesült a cserejátékos

2015.12.19. 23:14
A PSV 3–2-re legyőzte a Zwollét a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 17. fordulójának szombati játéknapján, és utolérte az éllovas Ajaxot a tabellát.

Az eindhoveniek győztes gólját Luuk de Jong szerezte a 75. percben, de fontos szerepe volt a sikerben a fiatal uruguayi Gastón Pereirónak és a belga Maxime Lestienne-nek is.

Pereiro kétszer talált a kapuba az első negyedórában – a nyáron igazolt 20 éves csatár hét gólt szerzett a legutóbbi tíz bajnokiján –, Lestienne pedig a becserélése után két perccel döntő gólt készített elő.

Lestienne a nyolcadik gólpasszát adta a szezonban, azaz máris eggyel többnél tart, mint amennyivel az időközben a Manchester Unitedbe igazoló Memphis Depay befejezte az előző idényt – méltán éltették a hazai szurkolók a lefújás után.

HOLLANDIA, 17. FORDULÓ
AZ Alkmaar–Utrecht 2–2
PSV–PEC Zwolle 3–2
Heracles–Groningen 3–1
Az élcsoport: 1. Ajax 38 pont (16), 2. PSV 38, 3. Feyenoord 36 (16)

SKÓCIA. Az éllovas Celtic nyolc év után vereséget szenvedett hazai pályán a Motherwelltől (1–2), és mivel az Aberdeen győzött, megint csak egy pont a különbség a két csapat között a skót bajnokság tabelláján.

A Celtic sorozatban négy hazai tétmérkőzésen maradt győzelem nélkül (egy döntetlen mellett három vereség), ilyesmi legutóbb 2009-ben fordult elő.

Pedig a szombat ünnepnek indult a Celtic Parkban: a meccs előtt leplezték le a BEK-győztes csapat (1967) legendás csapatkapitánya, Billy McNeill szobrát. Nir Bitton góljával a Celtic szerzett vezetést, a vendégek azonban Louis Moult duplájával fordítottak – és elrontották az ünnepet.

St Johnstone–Hearts 0–0
Az élcsoport: 1. Celtic 42 pont (18), 2. Aberdeen 41, 3. Hearts 32 (18)

BELGIUM. A Genk 3–0-ra legyőzte a Sint-Truident a belga bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján. A bajnokságban egy hónap után nyerő Genk kapuját a holland Marco Bizot védte, Köteles László újra kispados volt.

20. FORDULÓ
Genk–St. Truiden 3–0
Westerlo–Charleroi 2–1
Mouscron Peruwelz–Waasland-Beveren 0–1
Leuven–Mechelen 3–1
Az élcsoport: 1. Gent 40 pont (19), 2. FC Bruges 37 (19), 3. Oostende 35 (19), …6. Genk 28

OLASZORSZÁG, SERIE B. A Brescia otthonában is pontot szerzett Tamás Krisztián csapata: a jó formába lendült Spezia 1–1-et ért el a feljutásra törő kék-fehérek vendégeként az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Serie B) 19. fordulójának szombati játéknapján.

Tamás Krisztián a 86. percben, már 1–1-es állásnál lépett pályára. A Spezia sorozatban a hatodik tétmérkőzésén maradt veretlen – mint emlékezetes, ezek egyikén kiejtette a Romát az Olasz Kupából.

Adorján Krisztián nem játszott a Novarában, amely szombaton megint nyert – sorozatban a hatodik győzelmét könyvelte el.

Az élcsoport: 1. Crotone 41 pont, 2. Cagliari 40, 3. Novara 37, …12. Spezia 25

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISÍÓN. A legutóbbi hat fordulóban az ötödik győzelmét könyvelte el a Deportivo Alavés. Vadócz Krisztián kispados volt, nem lépett pályára a Ponferradina ellen idegenben 1–0-ra megnyert mérkőzésen, amely után a Depor az első helyre ugrott.

18. FORDULÓ
Ponferradina–Deportivo Alavés 0–1
Az élcsoport:
1. Deportivo Alavés 33 pont, 2. Córdoba 33, 3. Gimnastic Tarragona 29

ROMÁNIA. A nyolc forduló óta veretlen CSMS Iasi a magyar légiósa, Bőle Lukács nélkül győzte le a Craiovát.