Eurofutball: Futács, Kalmár és Balázs csapata is ikszelt

2015.04.20. 23:10
A török élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Süper Lig) 27. fordulójában Futács Márkó együttese, a Mersin hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott Roberto Carlos csapatával, az Akhisarral. A magyar légiós a kispadról nézte végig az összecsapást, amelyen a vendégek a 95. percben egyenlítettek.

A Fenerbahce otthon legyűrte a Bursasport, így a Galatasaray tegnapi vereségét kihasználva élre állt.

Dániában a 25. forduló záró mérkőzésén nem született gól, a Randers viszont ezzel az egy ponttal is megelőzte a vasárnap hazai pályán vereséget szenvedő Bröndbyt.

Görögországban a negyedik helyen álló Aszterasz Tripolisz hatalmas verést kapott, a Veria hazai pályán 4–0-ra nyert a 32. percben megfogyatkozó vendégek ellen.

Balázs Benjámin csapata, a Teplice hazai pályán megőrizte kapuját az éllovas Viktoria Plzen ellen, igaz, be sem találtak Francis Litsingiék. Míg a korábbi kecskeméti légiós a 93. percig a pályán volt, a magyar futballista csak a kispadon kapott helyet.

A német másodosztályban Kalmár Zsolt is csak a kispadon kapott helyet a Kaiserlautern otthonában ikszelő RB Leipzigben.

DÁNIA, SUPERLIGAEN
25. FORDULÓ

Esbjerg fB–Randers FC 0–0
Az élmezőny állása: 1. Midtjylland 60 pont, 2. Köbenhavn 49, 3. Randers 38 (26–20), 4. Bröndby 38 (27–23), ...10. Esbjerg 28

Az élmezőny állása: 1. Olympiakosz
73 (már bajnok), 2. PAOK 60, 3. Panathinaikosz 59, 4. Aszterasz Tripolisz 52, ...12. Veria 40

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
27. FORDULÓ
Mersin–Akhisar 1–1
Fenerbahce–Bursaspor 1–0
Az élmezőny állása: 1. Fenerbahce 59, 2. Besiktas 58 (47–25), 3. Galatasaray 58 (51–34), ...6. Bursaspor 44, 7. Mersin 36, ...11. Akhisar 33