Eurofoci: Mertensre emlékeztek, majd négyet kaptak a volt társak

2015.05.02. 00:27
A belga élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Lokeren első mérkőzését játszotta azóta, hogy szívroham következtében elhunyt Grégory Mertens, a klub egykori középhátvédje. A korábbi társak idegenben 4–3-as vereséget szenvedtek a Westerlótól.

A mérkőzést megelőzően a Lokeren játékosai Mertens tiszteletére 4-es számú pólóban vonultak ki a pályára, míg a több mint ezer vendégszurkoló transzparensekkel és molinókkal fejezte ki együttérzését.

A játékostársak…
… és a szurkolók is megemlékeztek Mertensről (Fotók: sporza.be)

Ahogy ez a hét, a találkozó sem alakult jól a Lokeren számára, hiszen a hazaiak az első félidő közepén kilenc perc leforgása alatt háromgólos előnyre tettek szert. A második játékrészben a látogatók kétszer is felzárkóztak egy gólra (3–2, 4–3), de az egyenlítésre már nem maradt erejük.

A vereség ellenére a Lokeren még mindig vezeti a rájátszás B-csoportját, és ha az utolsó fordulóban otthon megveri az Oostendét, megmérkőzhet a másik kvartett győztesével – valószínűleg a Mechelennel vagy a Genkkel – a fennmaradó Európa-liga-helyért.

A skót bajnokságban a listavezető Celtic hazai pályán 5–0-ra kiütötte a Dundee FC-t, és már szombaton bajnok lehet, amennyiben az Aberdeen nem gyűjti be a három pontot a Dundee United vendégeként.

BELGIUM, RÁJÁTSZÁS AZ EURÓPA-LIGÁÉRT
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Oostende–Mouscron 0–1
Westerlo–Lokeren 4–3
A csoport állása: 1. Lokeren 10 pont, 2. Mouscron 9, 3. Oostende 6, 4. Westerlo 4

BULGÁRIA, FELSŐHÁZ
5. FORDULÓ
Beroe–CSZKA Szófia 0–0
Az állás: 1. Ludogorec 55 (27 mérkőzés), 2. Lokomotiv Szófia 50, 3. CSZKA Szófia 47, 4. Liteksz Lovecs 47 (27)