Eredivisie: Németh főszerepben, gól és két gólpassz

2013.09.21. 22:34
Németh Krisztián főszereplő volt a Roda–Heerenveen (3–3) holland labdarúgó-bajnokin: a kerkradei csapat magyar válogatott támadója gólt szerzett, valamint kiosztott két asszisztot is az Otigba Kennethtel felálló Heerenveen ellen.

A Heerenveen a 25. percben szerezte meg a vezetést Magnus Wolff Eikrem találatával, ám a házigazda a 34. minutumban egyenlített: Németh Krisztián passza után Donald Mitchell talált a hálóba, így 1–1-es állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok a szünetben.

A fordulás után potyogtak a gólok: a 61. percben Németh Krisztián a leshatárról lépett ki és helyezett a Heerenveen kapujába. A következő percben gólt kapott a Roda, Alfred Finnbogason volt eredményes.

Sőt öt perccel később már vezetett a Heerenveen, Joey van den Berg egy védelmi hibát követően lőtt a hosszú sarokba. A Roda azonban nem adta fel, a 69. percben egyenlített: Németh kiugratásával Guus Hupperts iramodott meg, lefutotta védőjét, és a hálóba helyezett, beállítva a 3–3-as végeredményt.

Németh Krisztián a jelenlegi szezonban a Roda színeiben két gólt szerzett és három gólpasszt osztott ki az Eredivisie eddigi hét fordulójában. Összehasonlításképp: légiósként felnőttcsapatban eddig a Waalwijknél volt a legjobb mutatója, 18 tétmeccsen négy gólig és ugyanennyi asszisztig jutott a 2011–12-es szezonban.