Peru szerezte meg a Copa bronzérmét – videó

2015.07.04. 01:30
A csapatok lelkesen harcoltak a bronzéremért (Fotó: Action Images)
A 2015-ös Copa América bronzérmét a Paraguayt André Carrillo és Paolo Guerrero góljával legyőző Peru érdemelte ki.

COPA AMÉRICA 2015
A 3. HELYÉRT
Peru–Paraguay 2–0
(0–0)
Concepción
, Municipal Stadion, 29 143 néző. Vezette: Orosco (bolíviai)
Peru: Gallese – Advíncula, Ch. Ramos, Ascues, J. Vargas – Lobatón (Yotún, 58.), Ballón – A. Carrillo (Hurtado, 90.), Cueva, Reyna (J. Sánchez, 84.) – P. Guerrero. Szövetségi kapitány: Ricardo Gareca
Paraguay:
Villar – M. Cáceres, Da Silva, Aguilar, Samudio – Ortigoza (Ortiz, 64.), V. Cáceres (E. Aranda, 59.) – Bobadilla, O. Martínez (E. Benítez, 57.), O. Romero – L. Barrios. Szövetségi kapitány: Ramón Díaz
Gólszerző:
A. Carrillo (48.), P. Guerrero (89.)

Peru és Paraguay eddig csak csoportmérkőzéseken találkozott egymással a Copa Américákon, most viszont éremért csatázhatott. Általános félelem a bronzmérkőzések előtt, hogy a két, mindenképpen csalódott gárda fél gőzzel és fél szívvel lép pályára, de szerencsére erről most szó sem volt.

Még akkor sem, ha azt semmiképpen sem állíthatjuk, hogy a színvonal az eget verdeste.

A peruiak kezdték jobban a meccset, az első félidőben főleg a kisebb sérüléssel bajlódó Jefferson Farfánt helyettesítő Yordy Reyna villogott, a csapatkapitány, Carlos Lobatón meg kihagyott egy hatalmas helyzetet. A szünet után sikerült a peruiaknak kapuba találniuk, egy szöglet után André Carrillo a 16-osról a bal alsóba vágott egy rövid felszabadítást. 1–0!

Három cserével próbálta meg felrázni övéit a paraguayiak szövetségi kapitánya, Ramón Díaz, beküldve Richard Ortizt, Eduardo Arandát és Edgar Benítezt is, utóbbi párpercnyi játék után közelről a kapufára lőtte becsúszva Óscar Romero beadását.

Paolo Guerrero a hajrá kezdetén majdnem eldöntötte a találkozót, de hiába tette bele okosan a fejét Reyna lövésébe, a labda a kapu tetején kötött ki – néhány perccel a lefújás előtt azonban már összejött a gól a rutinos támadónak (aki negyedszer volt eredményes a tornán), ezzel kialakult a 2–0-s végeredmény.

Paraguay egyébként fura rekordot állított fel: az előző kiírásban finalista volt, most kisdöntős, de úgy, hogy a legutóbbi 14 Copa-fellépéséből csak egyet nyert meg. Kihozta a maximumot abból az egy sikerből, de győzelmet ma sem érdemelt.

Nem úgy Peru, amely megismételte a négy évvel ezelőtti Copa-eredményét: harmadik lett. Immár nyolcadik alkalommal a torna történetében.

KÖVETKEZIK: DÖNTŐ
Július 4., szombat, 22.00: Chile–Argentína
(Santiago de Chile) – Tv: Sport1

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

COPA AMÉRICA-ADATBANK ITT!

Jelenleg Eduardo Vargasszal holtversenyben vezeti a góllövőlistát.

Guerrero az első perui, aki két Copán is legalább négy gólt ér el. 2011-ben öttel zárt.

Ez volt Guerrero 25. gólja a válogatottban, csak a legendás Teófilo Cubillas szerzett többet. Eggyel.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Paolo Hurtado be, Carrillo le.

89. perc ELDŐLT! Carrillo briliáns mélységi passzával Sánchez elhúz a jobbon, beadását Paulo Guerrero az ötösről jobbal a kapu közepébe vágja. Villar lába még beleér, de bent van: 2–0!

88. perc Joel Sánchez kap sárgát.

85. perc Yoshimar Yotúnnak meg sárga fel. Mutatva. Romero közben egy újabb pontatlan szabadrúgással jelentkezik.

Ő is pályára lépett ma (Fotó: Action Images)

84. perc Joel Sánchez be, Reyna le.

81. perc Ez sem rossz: Reyna lövésébe Guerrero beleteszi a fejét az ötös előtt, a labda meg a kapu tetején köt ki.

Paraguay fura rekordja: az előző kiírásban finalista volt, most kisdöntős, de úgy, hogy a legutóbbi 13 Copa-meccséből csak egyet nyert meg.

77. perc Aguilar most Ortizhoz passzol, aki középtávolról ballal a jobb sarok mellé emel.

75. perc Kezd eldurvulni a meccs, Aguilar majdnem eltöri Carlos Ascues bokáját.

Ez kimaradt (Fotó: Action Images)

67. perc MICSODA HELYZET!
Romero jobbról középre gurít, a becsúszó Ramos megállítja csak a labdát, amelyet a vele együtt csúszó Benítez két méterről a bal oldali kapufa tövére csúsztat.

66. perc Romero ballábas, 26 méteres szabadrúgása is középre tart.

64. perc Ortigoza le, Richard Ortiz be.

61. perc Guerrero passzát Yotún kapura teszi a 16-os elől, de középre tart a labda.

59. perc Cácerest meg Eduardo Aranda váltja, a paraguayiaknál.

1959 óta Yotún az első perui, akit ötször is becseréltek egy Copán.

58. perc Lobatónt meg Yoshimar Yotún váltja a másik oldalon.

57. perc Edgar Benítez be, Martínez le a paraguayi válogatottban.

A győztes gól lesz? (Fotó: Action Images)

53. perc
Vargas 23 méteres, ballábas suhintása éppen csak elkerüli a bal felsőt!

51. perc Cueva bal oldali beadása hosszú picit a kapu előtt elcsúszó Guerrerónak.

48. perc VEZET PERU! Egy jobb oldali Christian Cueva-szöglet után Bobadilla fejjel éppen középre szabadítja fel Guerrero visszafejelt labdáját, ANDRÉ CARRILLO meg jobbal, estében a 16-osról, középről a bal alsóba lő. 1–0!

46. PERC FOLYTATJUK!

A legutóbbi 5 Copa-kisdöntő 3.8-as gólátlagot hozott.

Igaz, 3-szor is a 16-oson kívülről voltak eredményesek ezen a tornán.

Jellemző adat: a paraguayiak nem passzoltak eddig egyet sem a perui 16-oson belül...

Jó kis derbi lehetett, a paraguayi Milner Ayala akkorát rúgott nemtetszése jeleként a játékvezetőbe, hogy hároméves eltiltást kapott.

Peru csak egyet veszített el legutóbbi 13 Paraguay elleni Copa-fellépéséből, de mindig kapott legalább egy gólt. Az 1953-as perui győzelem nem a pályán alakult ki, óvás után győztek, a meccs 2:2-re végződött. Az ellen eggyel többet cserélt a megengedettnél.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

42. perc
Reyna kapura törne teljesen egyedül a labdával, de les. Miatt megállítják...

38. perc Az első sárga: Reyna kiugrana a felezővonalnál, de Miguel Samudio fellöki.

37. perc Majdnem: Paulo Guerrero nevéhez méltóan harcosan megtartja a labdát, amelyet Reyna ballal a bal sarok fölé vág nem sokkal. Jó 22 méterről.

30. perc Miguel Samudio előretör a balon, beadását becsúszva menti a kapu előtt Carlos Ascues.

26. perc Mi maradt ki! Reyna jobb oldali beadását az ötös bal sarka elől Carlos Lobatón csúnyán eltöri. Nem csk.-hoz méltó megoldás.

Mi szóltunk...(Fotó: Action Images)

25. perc Paulo da Silva sokat vacakol egy hosszú perui passzal, druszája, Guerrero majdnem elcsípi a labdát, de csak kivetődik az ötösön a labdáért Villar kapus.

Paraguay még soha nem vívott bronzért a Copán, Peru egy kisdöntőt nyert (2011), egyet elveszített (1997) eddig a kontinensbajnokságon.

23. perc Most igen: Víctor Cáceres passzából Óscar Romero lő a 16-os előteréből a jobb alsó felé, ballal, de nagyot véd Pedro Gallese.

20. perc Egyre többet támadnak a piros-fehér-kékek, de lövésig nem jutnak a 16-oson szorosan záró perui védelem miatt.

13. perc Juan Vargas emel ballal jobbról a kapu tetejére egy szabadrúgást.

11. perc Reyna blokkolja Ortigoza jobblábas, 28 méteres bombáját.

7. perc Reyna lő 25-ről jobbal a bal sarok felé, de Justo Villar hatalmasat repülve kiüti a félmagasan szálló labdát.

3. perc
Perui támadásokkal és két pimasz Luis Advíncula-csellel kezdődik a meccs. A védőnek nincs klubja jelenleg, de ez múló állapot ilyen teljesítménnyel.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A peruiak tiszta fehérben, mezükön a hagyományos piros keresztcsíkkal, a paraguayiak piros-fehér mezben és kék nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 48 találkozó, 11 perui és 24 paraguayi sikerrel, 50, illetve 72 rúgott góllal.

A paraguayiaktól Nelson Haedo Valdez, Roque Santa Cruz és Derlis González nem léphet pályára sérülés miatt, de Bruno Valdez és Claudio Pizarro sem teljesen egészséges. Ivan Piris kimaradt a kezdőből, de Nestor Ortigoza felépült. A két eldöntős csereember, Lucas Barrios és Raúl Bobadilla ma kezd, előbbi a csapatkapitányi karszalagot is megkapta.

A hangulat nem rossz (Fotó: Action Images)

Peru nagyszerűen menetelt a Copa Américán, hiszen egészen az elődöntőig jutott, ahol Chile ejtette ki. A csapat menetelésével párhuzamosan a lelátót is egyre fokozódó érdeklődéssel követték a fotósok és a televíziós kamerák, hiszen ott jelent meg a perui Larissa Riquelme, avagy „Peru menyasszonya”, igazi nevén Nissu Cauti. KATT IDE!

Peruból a védő Carlos Zambrano hiányzik eltiltás miatt, Jefferson Farfán kisebb sérüléssel küzd. Zambranót Christian Ramos helyettesíti, Farfánt Yordy Reyna. Az „inkáknál" ennyi változás van csak az elődöntőhöz képest.

A legutóbbi Copa bronzérmese és ezüstérmese csap össze ma egymással.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PERU–PARAGUAY COPA AMÉRICA-BRONZMÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!