Argentína díszlépésben menetelt a Copa-fináléba

2015.07.01. 01:30
Az első félidőben kétszer örülhettek az argentinok, a másodikban kétszer ennyiszer (Fotó: Action Images)
Argentína alaposan kitömte Paraguayt a Copa América második elődöntőjében, hiszen 6–1-re nyertek Lionel Messiék, így ők vívják a torna fináléját a házgazda Chilével.

COPA AMÉRICA 2015, CHILE
ELŐDÖNTŐ
Argentína–Paraguay 6
–1 (2–1)
Concepción, Municipal Stadion, 29 205 néző. Vezette: Ricci (brazil)
Argentína: S. Romero – Zabaleta, Demichelis, Otamendi, Rojo – Biglia, Pastore (Banega, 73.), Mascherano (Gago, 77.) – Messi, Agüero (Higuaín, 81.), Di María. Szövetségi kapitány: Gerardo Martino
Paraguay:
Villar – B. Valdez, P. da Silva, Aguilar, Piris – D. González (Bobadilla, 27.), V. Cáceres, Ortiz, E. Benítez – Santa Cruz (L. Barrios, 30.), N. Valdez (Ó. Romero, 56.). Szövetségi kapitány: Ramón Díaz
Gólszerző:
Rojo (15.), Pastore (26.), Di María (47., 52.), Agüero (80.), Higuaín (83.), ill. L. Barrios (43.)

Az argentinokat tartották a legesélyesebbnek arra, hogy csatlakozzanak a Copa América döntőjébe már bejutott házigazda Chiléhez, és Lionel Messiék ennek az elvárásnak megfelelően kezdték a Paraguay elleni rangadót.

A Barcelona ásza az előkészítésekben jeleskedett, mert előbb Marcos Rojónak (bár itt minimum társszerző volt a komplett paraguayi védelem, 1–0), majd Javier Pastorének osztott ki egy gólpasszt (2–0). Fél óra sem telt még el ekkor a mérkőzésből, ráadásul az argentin Ramón Díaz mester csapatából Roque Santa Cruz és Derlis González is kidőlt sérülés miatt, úgy tűnt tehát, máris eldőlt a mérkőzés.

De nem adták fel a paraguayiak, a csereként beálló Lucas Barrios bombagóllal szépített a szünet előtt (a Copán harmadik gólját szerezte negyedik kapura lövéséből a rutinos csatár, 2–1), és több veszélyes támadást is vezettek a piros-fehér mezesek.

Fel azonban nem támadtak, a pihenőt követően ugyanis hamar dűlőre vitték a mérkőzést az argentinok. Pastore pár percen belül tulajdonképpen két gólpasszt is adott Ángel Di Maríának: előbb középről indította a szélsőt, aki az ötös bal sarka elől nem hibázott (3–1), majd Messi zseniális kevergetése után a PSG játékosának közeli lövését védte a kapus, és a kipattanóra Di María érkezett legjobban (4–1).

Szemlátomást elveszítették a hitüket ezt követően a paraguayiak, Justo Villar pár bravúrral még tartotta a lelket csapatában, ám aztán előbb Sergio Agüero fejelt gólt három védő közül (5–1), majd az őt váltó Gonzalo Higuaín is kapott egy gólpasszt Messitől.

Az argentinok díszlépésben, 6–1-es sikerrel jutottak be a Copa döntőjébe, amelyben a rendező Chile révén a mai Paraguaynál sokkal erősebb csapattal kell megvívniuk.

Sok tekintetben forró körülmények között...

(Santiago de Chile) – Tv: Sport1

Meglepően nagy argentin siker PARAguay ellen, avagy emlékezetes Copán-verést adtak elő Messiék.

COPA AMÉRICA-ADATBANK ITT!

90. perc EZZEL VÉGET IS ÉRT A COPA MÁSODIK ELŐDÖNTŐJE!

90. perc
Ó. Romero szabadrúgását védi könnyedén S. Romero.

Messi az első, aki két Copán is három gólpasszig jut egy mérkőzés alatt.

83. perc KIÜTÉS! Már úgy tűnik, ment a paraguayi védelem egy Banega, Messi akció után, de utóbbi fekve is GONZALO HIGUAÍN elé passzol, aki az ötös előteréből ballal felvarrja a labdát a jobb felsőbe. 6–1!

81. perc Gonzalo Higuaín váltja Agüerót.

Egy kis-nagy ember szép fejes gólja (Fotó: Action Images)

80. perc ÖT EGY! Di María bal oldali beívelését SERGIO AGÜERO az ötösről három védő közül a bal felső sarokba fejeli. 5–1!

77. perc Mascherano meg elsuhan a beálló Fernando Gago mellett az oldalvonalnál.

76. perc Bobadilla középtávolija elsuhan a jobb alsó mellett.

A két csapat legutóbbi négy meccsén 5.25-ös a gólátlag. És még javulhat.

73. perc Éver Banega be, Pastore le.

A Copa-történelemben most fordult elő először, hogy ketten is dupláztak a két elődöntőben. A chilei Eduardo Vargas is kettőig jutott tegnap.

71. perc
Cáceres elront egy 18 méteres szabadrúgást.

68. perc Remek akció végén Messi ballal 10-ről a bal alsóba perdítené Pastore passzát, de Villar eléri a labdát egy gyors vetődéssel.

59. perc Richard Ortiz buktatja a 16-os előtt Agüerót, sárga.

56. perc
Mi maradt ki! Messi bal oldali beadását Pastore két lépésről bevetődve a kivetődő kapusba lövi.

56. perc Óscar Romero váltja a sántikáló N. Valdezt.

52. perc ELDŐLT! Messi szereli Cácerest, három védőt kicselezve Pastoréhez passzol, aki az ötös bal sarka elől ballal a kilépő Villarba emel, de a kipattanó ÁNGEL DI MARÍÁÉ, aki az ötös másik sarka elől ballal az üres kapu közepébe emel. 4–1!

52. perc Cáceres közeli fejese Romero ölébe tart.

Eldőlt? (Fotó: Action Images)

47. perc MÉGPEDIG GÓLLAL! Pastore futtatja a paraguayi térfél közepéről ballal ÁNGEL DI MARÍÁT, aki ballal az ötös bal sarka elől azonnal a túlsó alsóba lő. Milyen egyszerű játék a futball: 3–1!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Ha 11-esekkel jutna döntőbe Paraguay, akkor sem döntené meg saját rekordját: 2001-ben öt iksz után lett finalista. Most már van egy győzelme, Jamaica ellen.

Barrios: négy kapura lövés a Copán, három gól.

Argentína 6 kapura lövést engedett eddig ellenfeleinek a Copa első félideiben összesen, Paraguay ma 9-ig jutott máris.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Bobadilla az ötös jobb sarka elől az égbe lő B. Valdez passza és egy pimasz csel után.

Otamendi adta el a labdát, Romero még beleért a lövésbe, de nem háríthatott.

43. perc ITT A SZÉPÍTÉS! Bruno Valdez szerelése és fejese után LUCAS BARRIOS 17-ről ballal a jobb sarokba bombáz, félmagasan. 2–1!

42. perc
Valdez 17 méteres, ballábas lövését becsúszva menti kornerre Martín Demichelis.

41. perc Bobadilla mozgatja meg Romerót egy középtávoli lövéssel, a kornert kifejeli Otamendi.

39. perc Messi a jobb felső mellé nyes egy 25 méteres szabadrúgást. Ballal.

Az argentinok közel 90 százalékos pontossággal passzoltak eddig a Copán, 60-nál is több kapura lövéssel. Szóval semmi váratlan.

38. perc Villarnak kell ismét kilépnie, és leüti a labdát Messi fejéről a jobb sarok előtt.

36. perc Pastore emel Messi elé, de Villar résen.

Két assziszt után bocsánatos bűn az ilyesmi.

31. perc Messi ballal a bal felső fölé nyes egy 24 méteres szabadrúgást.

30. perc Az egykori gólrekorder Lucas Barrios váltja a meghúzódott Santa Cruzt.

30. perc Paulo da Silva odalép Sergio Agüerónak a 16-os előtt, sárga ez is.

Pastore ezt nem hibázta el (Fotó: Action Images)

26. perc KETTŐ NULLA! Messi középről remekül futtatja egy lapos passzal JAVIER PASTORÉT, aki elviszi a labdát az ismét bizonytalan Aguilar mellett, majd mielőtt a bevetődő Paulo da Silva odaérne, jobbal 16-ról a jobb alsóba lő. 2–0!

26. perc Raúl Bobadilla González elárvult helyén.

25. perc González nem tudja folytatni, csere lesz.

Az argentinok 1989 óta most először juthatnak el négy kapott gól nélkül letudott mérkőzésig a Copán. Zsinórban.

Messi 30 cselt dobott be eddig a Copán, a komplett paraguayi csapat 27-et.

21. perc ZICCER! Messi futtatja három védő közül a balon Pastorét, aki ballal az ötös elől Justo Villarba pazarolja második lehetőségét is.

20. perc Cáceres lekönyökli Nicolás Otamendit, De María meg elkaszálja csúnyán Derlis Gonzálezt. Bedobás...

19. perc Rojo már hátul tüsténkedik, szereli N. Valdezt.

A passzt tulajdonképpen Cáceres segített levenni a gólszerzőnek, akit Santa Cruz és Pablo Aguilar is csak nézett.

Rojo: jókor, jó helyen (Fotó: Action Images)

15. perc VEZET ARGENTÍNA! Lionel Messi bal oldali szabadrúgását MARCOS ROJO leveszi az ötösön a védők között, majd ballal a jobb alsóba kanalazza a labdát. 1–0!

Így mulat egy brazil játékvezető a nagy chilei téli éjszakában.

13. perc Víctor Cáceres odalép Ángel Di María sarkára, sárga, de kap ilyen lapot a túl hevesen sárgát reklamáló Lucas Biglia is.

12. perc Az első sárga, Rodrigo Rojo lép oda Derlis Gonzáleznek még a paraguayi térfélen.

11. perc Javier Pastore jobbal a kapus ölébe passzol egy jobbról érkező beadást. Ez sem kicsiny lehetőség volt!

6. perc HELYZET! N. Valdez fejjel Roque Santa Cruz elé játszik, aki jobbal 14-ről a jobb sarok mellé töri a labdát.

4. perc Víctor Cáceres a 16-oson belül jár már, de Javier Mascherano szereli, Nelson Haedo Valdez beadása meg csemege Sergio Romerónak.

3. perc Arg rohamokkal kezdődik a mérkőzés, Pablo Zabaletáé lenne az első helyzet, de les.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az argentinok kék-fehérben, Paraguay vörös-fehérben.

Egy kis örökmérleg: 97 találkozó, 51 argentin és 15 paraguayi sikerrel, 201, ill. 106 rúgott góllal.

Sérült: az argentin Ezequiel Garay. A paraguayiak közül Nestor Ortigoza és Miguel Samudio sem egészséges.

Az első elődöntőt ugyebár Chile nyerte, nem mindennapi izgalmak után.

A honfitársait dirigáló Tata Martino mellett Jorge Sampaoli (Chile), Ricardo Gareca (Peru) és Ramón Díaz (Paraguay) képviseli Argentínát az elődöntőben. A negyeddöntőben rajtuk kívül ott volt még a Kolumbiával búcsúzó José Pékerman, míg a csoportkörben elvérző Ecuador kispadján az Argentínában született, de bolíviai állampolgár Gustavo Quinteros foglalt helyett.

Különös jelenség figyelhető meg a 2015-ös Copa América elődöntős együtteseinek – azaz Chile, Peru, Argentína és Paraguay – kispadjainak fürkészésekor. Mind a négy válogatottat argentin szövetségi kapitány irányítja. Korábban sohasem fordult elő, hogy a legjobb négy közé négy azonos nemzetiségű tréner csapata jusson be.

Egy argentin biztosan boldogan távozik a Chilében zajló Copa Américáról, hiszen az elődöntőbe jutott összes válogatott kispadján argentin szakember dirigál. A kérdés az, hogy Jorge Sampaoli, Ricardo Gareca, Gerardo Martino vagy Ramón Díaz nyakába kerül az aranyérem.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ARGENTÍNA–PARAGUAY COPA AMÉRICA-ELŐDÖNTŐ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!