Brazília: kiesett a tavalyi bajnok Flu és a Vasco da Gama

2013.12.08. 23:09
A súlyos sérülteket a pályára leszálló mentőhelikopterrel szállították el (Fotó: dailymail.co.uk)
Olyan neves, komoly tradíciókkal bíró klubok búcsúztak a brazil élvonalbeli bajnokságtól, mint a Fluminense, illetve a Vasco da Gama. Előbbi esetének külön pikantériát ad, hogy mindezt címvédőként, az előző kiírás győzteseként tette, amelyre még nem volt példa a dél–amerikai országban.

A két napja még büszke ország most szégyenkezhet

A bajnokság 38. záró fordulójában hiába nyert a Flu a Bahia vendégeként, ez sem volt elég az üdvösséghez, hiszen hiába érte be pontszámban a még bentmaradó Criciúmát, az egymás elleni mérlege gyengébb volt.

A bajnokság utolsó meccsén az Atlético PR azért játszott, hogy visszaszerezze bronzérmes pozícióját – egy pont is elég lett volna ehhez –, a vendég Vasco da Gamának ellenben csak a három pont ért volna élvonalbeli részvételt a következő szezonra. Az Ederson, Manoel, Paulo Baier trió azonban győzelemre vezette, és bronzéremhez segítette az Atlético PR–t, egyben közvetve kiejtette a Vasco da Gamát.

Amint arról korábban beszámoltunk:
a találkozót szurkoló incidens miatt félbe kellett szakítani, a két tábor vehemens fanatikusai összecsaptak egymással a lelátón. A biztonságiak nem voltak a helyzet magaslatán – az első információk szerint három vendégdrukker is kómába került, a pályára leszálló mentőhelikoptereknek kellett elszállítaniuk a súlyos sérülteket –, ami alighanem ismét rossz pont a jövő évi vb előtt.

A VIDEÓ MEGTEKINTÉSÉT CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK AJÁNLJUK

Az Atlético Mineiro Ronaldinho duplájával mentett pontot 0–2–ről otthon a Vitória ellen, a középpályás az első félidő hosszabbításában szépített, majd a 90. percben büntetőt értékesítve egyenlített.