Bajnokok Kupája: kapitális védelmi hiba és Barca-siker a Celtic ellen

2016.07.30. 21:01
A Barcelona 3–1-re legyőzte a Celticet a Bajnokok Kupájában (Fotó: AFP)
A Barcelona a Bajnokok Kupája nevű felkészülési tornán 3–1-re legyőzte a Celticet.

Túlzás lenne azt állítani, hogy Luis Enrique legerősebb csapatát küldte volna pályára a Brendan Rodgers vezette Celtic ellen.

A gránátvörös-kékek még tartalékos összeállítással is irányították a mérkőzést, a 11. percben Arda Turan mesteri lövésével meg is szerezték a vezetést (1–0), ám a 29. percben Leigh Griffiths egyenlített, köszönhetően a barcelonai védelem kapitális hibájának.

Arda Turan, 1–0

Griffiths, 1–1

A skótok nem sokáig örülhettek, két perc elteltével ugyanis Efe Ambrose szerencsétlen mozdulatot követően a saját kapujába lőtt (2–1).

Ambrose, 2–1

A katalánok Munir El Haddadi révén az játékrész végén már kettővel mentek, a spanyol válogatott támadó Luis Suárez nagyszerű átadása után bombázott közvetlen közelről a Celtic kapujába.

El Haddadi, 3–1

A Barcelona 3–1-es sikerrel mutatkozott be a Bajnokok Kupáján.

BAJNOKOK KUPÁJA
Barcelona (spanyol)–Celtic (skót)
3–1 (3–1)
Barce
lona: Masip (J. Suárez, 77.) – Aleix Vidal, Martínez (López, 78.), Mathieu (Marlon, 61.), Roberto (Alená, 61.) – Cámara (Perdomo, 77.), Turan (Carbonell, 61.), D. Suárez (Alfaro, 61.) – Messi (Samper, a szünetben), L. Suárez (Mujica, 61.), El Haddadi (Gumbau, 77.)
Celtic: Gordon (Fasan, a szünetben) – Janko (Ralston, 63.), Ambrose (McCart, 63.), O'Connell (Ajer, a szünetben), Izaguirre (Fisher, 78.) – Brown (Rogic, a szünetben), Bitton (S. Allan, a szünetben), McGregor (Armstrong, a szünetben) – Roberts (Ciftci, a szünetben), Forrest (Christie, 63.), Griffiths (Dembélé, a szünetben)