Bajnokok Kupája: Ancelottit megtréfálta a Milan; kikapott a Real

2016.07.28. 07:31
A Real Madrid vereséggel kezdett a Nemzetközi Bajnokok Kupájában (Fotó: AFP)
Vereséggel kezdett a Bayern München a Nemzetközi Bajnokok Kupájában (International Champions Cup): Carlo Ancelotti csapatát a tréner korábbi együttese, a Milan győzte le tizenegyesekkel. Bemutatkozott a Real Madrid is, amely a Paris Saint-Germaintől kikapott 3–1-re.

Bayern München–Milan

A gólok sorát M'baye Niang nyitotta meg a 23. percben, az olaszok támadója az egyik Bayern-védő hibáját kihasználva 17 méterről a bal alsóba gurított (0–1), ám nem kellett sokat várni az egyenlítésre, Franck Ribéry hat perc múlva 15-ről a labdaátvételt követően laposan a kapu jobb alsó sarkába lőtt.

A 38. percben David Alaba révén a vezetést is megszerezték a bajorok, miután az osztrák védő 23-ról mesteri pontossággal kicentizte a bal alsó sarkot (2–1).

A második játékrész elején Andrea Bertolacci használta ki a német védelem újabb megingását (2–2), az olasz válogatott középpályás tizenegy méterről védhetetlenül bombázott a bal felső sarokba.

A 61. percben Juraj Kucka megszerezte a piros-feketék harmadik gólját is, igaz, egy kis közbenjárással – a szlovák játékos 28-ról megeresztett lövésébe beleért egy védő, a labda így a korábban elvetődő Ulreich mellett a kapu közepébe vágódott (2–3).

Amikor az olaszok már azt hitték, zsebükben a mérkőzés, akkor jött a slusszpoén: a 90. percben tizenegyeshez jutott a Bayern!

A labda mögé álló Ribéry nem is hibázott. Gianluigi Donnarumma jó irányba mozdult, ám a bajor támadó a bal alsó sarokba belsőzött, így a csapatok 3–3-as döntetlen után tizenegyespárbajban dönthettek a győztes kilétéről.

Ebben a Milan volt a higgadtabb, míg Vincenzo Montella fiai mind az öt tizenegyesüket értékesítették, addig a bajoroknál Rafinha kísérletét kivédte Donnarumma, így az olasz együttes 5–3-ra megnyerte a tizenegyespárbajt és bezsebelte a sikerért járó két pontot (a Nemzetközi Bajnokok Kupájában ennyi jár, ha valaki nem a rendes játékidőben dönti el az összecsapást, hanem büntetőkkel).

A mérkőzés összefoglalója

Real Madrid–PSG

Zinédina Zidane vezetőedző valószínűleg jobb kezdésről álmodott, ugyanis kevesebb, mint két percet kellett arra várni, hogy a Paris Saint-Germain megszerezze a vezetést a Real ellen.

Nanitamo Ikone szólója a spanyolok szempontjából komikusra sikeredett, miután a PSG játékosa körülbelül hét madridi védő között vezethette keresztül a labdát, majd guríthatott a kapuba (0–1).

A folytatás Thomas Meunierről szólt, a franciák védője öt perc alatt kétszer is betalált – először húszról lőtte ki a jobb felsőt (0–2), majd a kapusról kipattanó passzt hatról az üres kapuba belsőzte (0–3).

A 44. percben Marcelo tizenegyesből szépített, ám a vége maradt 3–1, a PSG-nek.

NEMZETKÖZI BAJNOKOK KUPÁJA (INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP)
Bayern München (német)–Milan (olasz) 3–3 – 11-esekkel 3–5
G:
Ribéry (29., 90. – 11-esből), Alaba (38.) ill., Niang (23.), Bertolacci 49.), Kucka (61.)
Bayern München: Ulreich – Lahm, Martínez (Pantovics, 79.), Badstuber, Rafinha – Bernat, Xabi Alonso (Öztürk 60.), Alaba –Thiago (Benko, 61.), Ribéry – Green (Lappe, 79.).
Milan: Donnarumma – Abate (Kucka 46.), Romagnoli, Paletta, Antonelli (Ely, 62.) – Poli (Vergara, 80.), Montolivo (el-Hilali, 80.), Bertolacci (Zanellato, 62.) – Suso (Honda, 62.), Niang (Matri, 63.), Bonaventura.

Real Madrid (spanyol)–Paris Saint-Germain (francia) 1–3
G:
Marcelo (44. – 11-esből), ill. Ikone (2.), Meunier (35., 40.)
Real Madrid:
Kiko Casilla – Danilo, Varane, Nacho, Marcelo – Casemiro, Kovacic, Isco, Vázquez – Jesé, Morata. A második félidőben: Yánez – Hakimi, Carvajal, Leinhart, Tejero – Ödegaard, E. Zidane, Asensio, M. Llorente – Febas, Mariano
P
SG: Trapp – Aurier, Kimpembe, Thiago Silva (Meunier, 11.), Kurzawa (Maxwell, 69.) – Callegari, Rabiot (Nkunku, 69.), Lucas (Georgen, 69.) – Pastore (Stambouli, 46.) – Ikone (Di Mária, 46.), Cavani (Ben Arfa, 69).

Chelsea (angol)–Liverpool (angol) 1–0