Ázsia-kupa: elképesztő kapusbaki után nyert Kína

2019.01.07. 16:47
A kirgiz kapus ezt a mozdulatot még jól megoldotta. Aztán viszont... (Fotó: AFP)
Pavel Matias kapitális hibája Kirgizisztán győzelmébe került Kína labdarúgó-válogatottja ellen az Ázsia-kupa C-csoportjának első fordulójában. A négyes másik meccsén Dél-Korea legyőzte a Fülöp-szigeteket.

Aklidin Israjlov az első félidő hajrájában szemrevaló kapáslövéssel szerzett vezetést Kirgizisztánnak az Ázsia-kupa C-csoportjának első mérkőzésén (0–1). Ám a második félidő elején Pavel Matias kapitális hibája után – a sarokrúgás után az egekbe fejelt labdát úgy próbálta lehúzni, hogy a saját kapujába ejtette végül – odalett az előny (1–1).

A 78. percben Jü Ta-pao a győztes gólt is megszerezte Kínának – a kirgiz kapus ezúttal sem volt a helyzet magaslatán, igaz védői sem könnyítették meg a dolgát (2–1).

A találkozó góljai – a kínai egyenlítés 0:14-től

Délután aztán Dél-Korea és a Fülöp-szigetek is bemutatkozott a tornán, és a gól nélküli első félidőt követően Dél-Korea Hvang Idzso góljával megszerezte a győzelmet