nemzetisport.hu 2018.01.10 15:00 Frissítve: 2018.01.11 11:10

AZ ÉV LEGFONTOSABB FUTBALLTORNÁI – KULCSDÁTUMOK 2018

Bajnokok Ligája, klub-vb, világbajnokság, Nemzetek Ligája – ízelítő az idei futballprogramból (Fotók: AFP)

 

 

 

VERSENYSOROZATOK SZERINTI BONTÁSBAN

Időrendi bontásbanMagyar események 

VÁLOGATOTTAK

21. VILÁGBAJNOKSÁG, OROSZORSZÁG
Június 14.–július 15.

16. EURÓPA-BAJNOKSÁG
December 2.: a 2020-as Eb selejtezőinek sorsolása, Dublin

1. UEFA NEMZETEK LIGÁJA
Január 24.: a csoportkör sorsolása, Lausanne
Szeptember 6–8.: csoportkör, 1. forduló
Szeptember 9–11.: csoportkör, 2. forduló
Október 11–13.: csoportkör, 3. forduló
Október 14–16.: csoportkör, 4. forduló
November 15–17.: csoportkör, 5. forduló
November 18–20.: csoportkör, 6. forduló

EGYÉB MÉRKŐZÉSEK ÉS FIFA-RENDEZVÉNYEK
Március 19–27.:
hivatalos FIFA-játéknapok válogatott mérkőzésekre
Június 12–13.:
68. FIFA-kongresszus, Moszkva

UTÁNPÓTLÁSTORNÁK
Május 4–20.: U17-es férfi Európa-bajnokság, Anglia
Július 16–29.: U19-es férfi Európa-bajnokság, Finnország

FUTSAL
Január 30.–február 10.:
Európa-bajnokság, Szlovénia
Április 19–21. (v. 20–22): UEFA Futsal Cup négyes döntő, Zaragoza (Spanyolország)

NŐI LABDARÚGÁS
Május 9–21.:
U17-es Európa-bajnokság, Litvánia
Július 18–30: U19-es Európa-bajnokság, Svájc
Augusztus 5–24.: U20-as világbajnokság, Franciaország
November 13.–december 1.: U17-es világbajnokság, Uruguay


KLUBFUTBALL

BAJNOKOK LIGÁJA
2017–2018
Február 13–14.:
nyolcaddöntő, 1. mérkőzések (4 mérk.)
Február 20–21.: nyolcaddöntő, 1. mérkőzések (4 mérk.)
Március 6–7.:
nyolcaddöntő, visszavágók (4 mérk.)
Március 13–14.: nyolcaddöntő, visszavágók (4 mérk.)
Március 16.: a negyeddöntő sorsolása
Április 3–4.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 10–11.: negyeddöntő, visszavágók
Április 13.: az elődöntő sorsolása
Április 24–25.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 1–2.: elődöntő, visszavágók
Május 26.: döntő, Kijev

2018–2019
Június 12.:
az előselejtező sorsolása
Június 19.: a selejtező 1. és 2. fordulójának sorsolása
Június 26–29.:
előselejtező
Július 10–11.:
selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
Július 17–18.: selejtező, 1. forduló, visszavágók
Július 23.: a selejtező 3. fordulójának sorsolása
Július 24–25.: selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
Július 31.–augusztus 1.: selejtező, 2. forduló, visszavágók
Augusztus 6.:
a selejtező rájátszásának sorsolása
Augusztus 7–8.:
selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
Augusztus 14–15.: selejtező, 3. forduló, visszavágók
Augusztus 21–22.: selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
Augusztus 28–29.: selejtező, rájátszás, visszavágók
Augusztus 30.: a csoportkör sorsolása, Monaco
Szeptember 18–19.: csoportkör 1. forduló
Október 2–3.: csoportkör 2. forduló
Október 23–24.: csoportkör 3. forduló
November 6–7.: csoportkör 4. forduló
November 27–28.: csoportkör, 5. forduló
December 11–12.: csoportkör, 6. forduló
December 17.: a nyolcaddöntő sorsolása

EURÓPA-LIGA
2017–2018
Február
13–15.: a legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzések
Február 21–22.: a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók
Február 23.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 8.: nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
Március 15.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 16.: a negyeddöntő sorsolása
Április 5.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 12.: negyeddöntő, visszavágók
Április 13.: az elődöntő sorsolása
Április 26.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 3.: elődöntő, visszavágók
Május 16.: döntő, Lyon

2018–2019
Június 12.:
az előselejtező sorsolása
Június 19.:
a selejtező 1. és 2. fordulójának sorsolása
Június 28.:
előselejtező, 1. mérkőzések
Július 5.: előselejtező, visszavágók
Július 12.:
selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
Július 19.: selejtező, 1. forduló, visszavágók
Július 23.:
a selejtező 3. fordulójának sorsolása
Július 26.:
selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
Augusztus 2.: selejtező, 2. forduló, visszavágók
Augusztus 6.:
a selejtező rájátszásának sorsolása
Augusztus 9.:
selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
Augusztus 16.: selejtező, 3. forduló, visszavágók
Augusztus 23.: selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
Augusztus 30.: selejtező, rájátszás, visszavágók
Augusztus 31.: a csoportkör sorsolása, Monaco
Szeptember 20.: csoportkör 1. forduló
Október 4.: csoportkör 2. forduló
Október 25.: csoportkör 3. forduló
November 8.: csoportkör 4. forduló
November 29.: csoportkör, 5. forduló
December 13.: csoportkör, 6. forduló
December 17.: a 32-es tábla sorsolása

EGYÉB KIEMELT TORNÁK
Április 17–19.:
CONCACAF Bajnokok Ligája-döntő, 1. mérkőzés
Április 24–26.:
CONCACAF Bajnokok Ligája-döntő, visszavágó
Augusztus 15.:
Európai Szuperkupa, Tallinn
November 2.: Afrikai BL-döntő, 1. mérkőzés
November 3.:
Ázsiai BL-döntő, 1. mérkőzés
November 7.: Libertadores-kupa-döntő, 1. mérkőzés
November 9.: Afrikai BL-döntő, visszavágó
November 10.:
Ázsiai BL-döntő, visszavágó
November 28.:
Libertadores-kupa-döntő, visszavágó
December 12–22.: FIFA Klubvilágbajnokság, Egyesült Arab Emírségek
Óceániai BL-döntő k. k. i.

TOPLIGÁK
Február 25.:
Angol Ligakupa, döntő, London, Wembley Stadion
Március 31.: Francia Ligakupa, döntő, Bordeaux
Április 21.: Spanyol Király-kupa, döntő
Május 8.: Francia Kupa, döntő, Saint-Denis, Stade de France
Május 9.: Olasz Kupa, döntő, Róma, Stadio Olimpico
Május 12.: Német Bundesliga, 34. (záró) forduló
Május 13.: Angol Premier League, 38. (záró) forduló
Május 19.
• Francia Ligue 1, 38. (záró) forduló
• Német Kupa, döntő, Berlin, Olimpiai Stadion
• Angol FA-kupa, döntő, London, Wembley Stadion
Május 20.
 • Olasz bajnokság (Serie A), 38. (záró) forduló
 • Spanyol bajnokság (La Liga), 38. (záró) forduló 

NŐI LABDARÚGÁS
Május 24.: Bajnokok Ligája, döntő, Kijev

 

IDŐRENDBEN

JANUÁR
24.:
UEFA Nemzetek Ligája, a csoportkör sorsolása, Lausanne
30–II. 10.: futsal Európa-bajnokság, Szlovénia

FEBRUÁR
13–14.: Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
13–15.:
Európa-liga, a legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzések
20–21.:
Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
20–21.: Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
21–22.:
Európa-liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók
23.: Európa-liga, a nyolcaddöntő sorsolása
24.: az 1. tavaszi forduló az NB I-ben
25.: az 1. tavaszi forduló az NB II-ben
25.: Angol Ligakupa, döntő, London, Wembley Stadion
27–28.: Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók

MÁRCIUS
3.:
Első tavaszi forduló az NB III-ban
6–7.:
Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
8.: Európa-liga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
13–14.: Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
14.: Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések
15.: Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók
16.: a Bajnokok Ligája- és az Európa-liga-negyeddöntő sorsolása
19–27.: hivatalos FIFA-játéknapok válogatott mérkőzésekre
21–27.: U19-es férfi Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország, Anglia, Lettország, Macedónia
22.: Magyarország–Ciprus, U21-es férfi Európa-bajnoki selejtező
22–28.: U17-es férfi Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország, Izrael, Románia, Szlovénia
23–29.: U17-es női Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország, Csehország, Olaszország, Szerbia
24.: Magyar Kupa, nők, elődöntő
26.: Belgium–Magyarország, U21-es férfi Európa-bajnoki selejtező
31.: Francia Ligakupa, döntő, Bordeaux

ÁPRILIS
3–4.:
Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
4.: Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók
4–10.: U19-es női Európa-bajnoki selejtező, elitkör, Magyarország, Hollandia, Svédország, Szlovénia
5.: Magyarország–Svédország, női világbajnoki selejtező
5.: Európa-liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések
9.: Horvátország–Magyarország, női világbajnoki selejtező
10–11.: Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
12.: Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók
16.: a Bajnokok Ligája- és az Európa-liga-elődöntő sorsolása
17–19.:
CONCACAF Bajnokok Ligája-döntő, 1. mérkőzés
18.:
Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzések
19–21. (v. 20–22): UEFA Futsal Cup négyes döntő, Zaragoza (Spanyolország)
21.: Spanyol Király-kupa, döntő
24–25.: Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések
24–26.: CONCACAF Bajnokok Ligája-döntő, visszavágó
26.: Európa-liga, elődöntő, 1. mérkőzések
Óceániai BL-döntő k. k. i.

MÁJUS
1–2.:
Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
3.:
Európa-liga, elődöntő, visszavágók
4–20.: U17-es férfi Európa-bajnokság, Anglia
8.: Francia Kupa, döntő, Saint-Denis, Stade de France
9.: Olasz Kupa, döntő, Róma, Stadio Olimpico
9.: Magyar Kupa, elődöntő, visszavágók
9–21.: U17-es női Európa-bajnokság, Litvánia
12.: Német Bundesliga, 34. (záró) forduló
13.: Angol Premier League, 38. (záró) forduló
16.: Európa-liga, döntő, Lyon
19.: Francia Ligue 1, 38. (záró) forduló
19.: Német Kupa, döntő, Berlin, Olimpiai Stadion
19.: Angol FA-kupa, döntő, London, Wembley Stadion
20.: Olasz bajnokság (Serie A), 38. (záró) forduló
20.: Spanyol bajnokság (La Liga), 38. (záró) forduló
23.: Magyar Kupa, döntő
24.: Bajnokok Ligája, nők, döntő, Kijev
26.: Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, Kijev

JÚNIUS
2.:
utolsó forduló az NB I-ben
3.:
utolsó forduló az NB II-ben és az NB III-ban
12.: a Bajnokok Ligája- és az Európa-liga-előselejtező sorsolása
12.: Dánia–Magyarország, női világbajnoki selejtező
12–13.:
68. FIFA-kongresszus, Moszkva
14.–VII. 15.: 21. VILÁGBAJNOKSÁG. Oroszország
19.:
a Bajnokok Ligája- és az Európa-liga-selejtező 1. és 2. fordulójának sorsolása
26–29.: Bajnokok Ligája-előselejtező
28.: Európa-liga-előselejtező, 1. mérkőzések

JÚLIUS
5.:
Európa-liga-előselejtező, visszavágók
10–11.:
Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
16–29.:
U19-es férfi Európa-bajnokság, Finnország
17–18.: Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló, visszavágók
18–30.: U19-es női Európa-bajnokság, Svájc
19.: Európa-liga, selejtező, 1. forduló, visszavágók
21.:
az  NB I 2018–19-es idényének 1. fordulója
23.:
a Bajnokok Ligája- és az Európa-liga-selejtező 3. fordulójának sorsolása 
24–25.:
Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
26.: Európa-liga, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
29.: az  NB II 2018–19-es idényének 1. fordulója
31.–VIII. 1.: Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, visszavágók

AUGUSZTUS
2.:
Európa-liga, selejtező, 2. forduló, visszavágók
4.:
az  NB III 2018–19-es idényének 1. fordulója
5–24.:
U20-as női világbajnokság, Franciaország
6.: 
a Bajnokok Ligája- és az Európa-liga-selejtező rájátszásának sorsolása 
7–8.:
Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
7.: Svédország–Magyarország, U21-es Európa-bajnoki selejtező
9.: Európa-liga, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
11.: Magyarország–Belgium, U21-es Európa-bajnoki selejtező
14–15.: Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágók
15.: Európai Szuperkupa, Tallinn
16.: Európa-liga, selejtező, 3. forduló, visszavágók
21–22.: Bajnokok Ligája, selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
23.: Európa-liga, selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
28–29.: Bajnokok Ligája, selejtező, rájátszás. forduló, visszavágók
30.: Európa-liga, selejtező, rájátszás, visszavágók
30.: a Bajnokok Ligája-csoportkör sorsolása
31.: az Európa-liga-csoportkör sorsolása

SZEPTEMBER
4.:
Ukrajna–Magyarország, női világbajnoki selejtező
6–8.: UEFA Nemzetek Ligája, csoportkör, 1. forduló
9–11.: UEFA Nemzetek Ligája, csoportkör, 2. forduló
18–19.: Bajnokok Ligája, csoportkör 1. forduló
20.: Európa-liga, csoportkör 1. forduló

OKTÓBER
2–3.:
Bajnokok Ligája, csoportkör 2. forduló
4.: Európa-liga, csoportkör 2. forduló
11–13.: UEFA Nemzetek Ligája, csoportkör, 3. forduló
12.: Málta–Magyarország, U21-es Európa-bajnoki selejtező
14–16.: UEFA Nemzetek Ligája, csoportkör, 4. forduló
16.: Magyarország–Törökország, U21-es Európa-bajnoki selejtező
23–24.: Bajnokok Ligája, csoportkör 3. forduló
25.: Európa-liga, csoportkör 3. forduló

NOVEMBER
2.:
Afrikai BL-döntő, 1. mérkőzés
2.: Ázsiai BL-döntő, 1. mérkőzés
6–7.:
Bajnokok Ligája, csoportkör 4. forduló
7.: Libertadores-kupa-döntő, 1. mérkőzés
8.: Európa-liga, csoportkör 4. forduló
9.:
Afrikai BL-döntő, visszavágó
9.:
Ázsiai BL-döntő, visszavágó
13–XII. 1.:
U17-es női világbajnokság, Uruguay
15–17.: UEFA Nemzetek Ligája, csoportkör, 5. forduló
18–20.: UEFA Nemzetek Ligája, csoportkör, 6. forduló
27–28.: Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
28.: Libertadores-kupa-döntő, visszavágó
29.: Európa-liga, csoportkör 5. forduló

DECEMBER
2.:
a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőinek sorsolása, Dublin
11–12.: Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló
13.: Európa-liga, csoportkör 6. forduló
12–22.: FIFA Klubvilágbajnokság, Arab Emírségek
17.: a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő és az Európa-liga 32-es táblájának sorsolása

Versenysorozatok szerinti bontásban

 

MAGYAR ESEMÉNYEK

FÉRFIVÁLOGATOTT
A program még nem ismert.

NŐI VÁLOGATOTT
Április 5.:
Magyarország–Svédország, világbajnoki selejtező
Április 9.: Horvátország–Magyarország, női világbajnoki selejtező
Június 12.: Dánia–Magyarország, női világbajnoki selejtező
Szeptember 4.: Ukrajna–Magyarország, női világbajnoki selejtező

UTÁNPÓTLÁS-VÁLOGATOTTAK
Férfi U21
Március 22.:
Magyarország–Ciprus, Európa-bajnoki selejtező
Március 26.: Belgium–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező
Szeptember 7.: Svédország–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező
Szeptember 11.: Magyarország–Belgium, Európa-bajnoki selejtező
Október 12.: Málta–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező
Október 16.: Magyarország–Törökország, Európa-bajnoki selejtező
Férfi U19
Március 21–27.:
Eb-selejtező, elitkör (Magyarország, Anglia, Lettország, Macedónia)
Férfi U17
Március 22–28.: Európa-bajnoki selejtező, elitkör (Magyarország, Izrael, Románia, Szlovénia)
Női U19
Április 4–10.: Európa-bajnoki selejtező, elitkör (Magyarország, Hollandia, Svédország, Szlovénia)
Női U17
Március 23–29.:
Európa-bajnoki selejtező, elitkör (Magyarország, Csehország, Olaszország, Szerbia)

BAJNOKSÁGOK
Február 24.:
az 1. tavaszi forduló az NB I-ben
Február 25.: az 1. tavaszi forduló az NB II-ben
Március 3–4.: az 1. tavaszi forduló az NB III-ban
Június 2.: utolsó forduló az NB I-ben
Június 3.:
utolsó forduló az NB II-ben és az NB III-ban
Július 21.: az  NB I 2018–2019-es idényének 1. fordulója
Július 29.: az  NB II 2018–2019-es idényének 1. fordulója
Augusztus 4.: az  NB III 2018–2019-es idényének 1. fordulója

MAGYAR KUPA
Férfiak
Február 20–21.:
nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
Február 27–28.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 14.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 4.: negyeddöntő, visszavágók
Április 18.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 9.: elődöntő, visszavágók
Május 23.: döntő, Budapest, Groupama Aréna
Nők
Március 24.:
elődöntő

Vissza a tetejére

A 2017-ES NAPTÁR

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.16 13:10:44

Minden más foci MAROSI GERGELY

Izland első profijából Milan-játékos, majd pénzügyminiszter lett, családi öröksége: zörgetni a hálót a nemzeti csapatban.

2018.01.16 10:00:04

Minden más foci nemzetisport.hu

Gyurcsó Futácséknál • Szoboszlai új szerződést írt alá a Salzburggal.

2018.01.15 14:26:02

Minden más foci nemzetisport.hu

Monaco–Nice • A Leicester City megismételt mérkőzésre kényszerül az FA-kupában.

2018.01.15 14:23:40

Minden más foci nemzetisport.hu

Középdöntős szakaszával folytatódik a férfi kézilabda Európa-bajnokság.

2018.01.15 14:22:51

Minden más foci nemzetisport.hu

Dárdai Pál Herthája a Borussia Dortmundot látja vendégül.