Aranycipő: CR kapaszkodik, Kane már holtversenyben a 3.

2015.03.23. 14:52
A hétvégén triplázó Harry Kane már a harmadik helyen áll az Aranycipőért folyó versengésben (Fotó: Reuters)
Bár az el Clásico (Barcelona–Real Madrid 2–1) után Lionel Messi örülhetett, az Aranycipőért folyó versenyben Cristiano Ronaldo egy találatra megközelítette őt.

Az argentin sztár nem tudott a Real Madrid kapujába találni, míg a portugál klasszis bevette a Barcelona hálóját, így 32–31-re szépített a gólkirályi címért folyó harcban.

A képzeletbeli dobogó harmadik fokára hárman is felállhatnának, Diego Costa szépen szisztematikusan érte be a frankfurti Alexander Meiert, a Tottenhamet erősítő Harry Kane viszont rohamtempóban kapaszkodik.

A 21 éves angol támadó a Leicester City ellen háromszor is eredményes volt, a legutóbbi nyolc bajnokiján pedig 11-szer köszönt be az ellenfeleknek.

Kane remeklése után már csak a hatodik helyen áll az észt gólkirály Jevgenyij Kabajev, és már Gulácsi Péter csapattársa, Jonatan Soriano is szorongatja. A Red Bull Salzburg támadója kétszer is eredményes volt a hétvégén, más kérdés, hogy együttese egy 94. percben kapott góllal így is kikapott Simon Attila klubjától, a Wolfsberger AC-tól.