Arany-kupa: két mesterhármas egy meccsen – videó

2019.06.24. 07:03
Jonathan David (20) és Lucas Cavallini (19) kettesben hat gólt szerzett vasárnap (Fotó: AFP)
Mexikó 3–2-re verte Martinique válogatottját, Kanada pedig 7–0-ra kiütötte Kubát a labdarúgó Arany-kupa vasárnapi charlotte-i játéknapján – a két győztes végzett az A-csoport 1-2. helyén és jutott be a CONCACAF-térség Egyesült Államokban zajló kontinensbajnokságának negyeddöntőjébe.

Kanada hétgólos győzelméből Jonathan David és Lucas Cavallini egyaránt mesterhármassal vette ki a részét – ilyen duplázás korábban még nem volt az Arany-kupa történetében. Cavallini rúghatott volna egy negyedik gólt is, de a második félidőben büntetőt hibázott.

KANADA–KUBA 7–0

Nem meglepő módon a torna góllövőlistáját David vezeti öt találattal, mögötte Cavallini következik néggyel, és ugyanennyinél tart a mexikói Uriel Antuna is, a Martinique elleni győztes meccs első gólszerzője – aki néhány napja szintén triplázott a törékeny védelmű Kuba ellen.

Gerardo Martino mexikói válogatottja sorozatban a hetedik győzelmét könyvelte el.

MARTINIQUE–MEXIKÓ 2–3

CONCACAF ARANY-KUPA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

A-CSOPORT

Kanada–Kuba 7–0 (David 3., 71., 77., Cavallini 21., 43., 45+1., Hoilett 50.)
Martinique–Mexikó 2–3 (Parsemain 56., Delem 84., ill. Antuna 29., Jiménez 61., Navarro 72.)