Arany-kupa: Chicharito triplázott, Mexikó és Costa Rica is ötöt vágott

2011.06.06. 07:05
Tíz gólt hozott az Arany-kupa első fordulója, pedig csak két mérkőzést rendeztek az A-csoportban. Mexikó és Costa Rica is repülőrajtot vett: mindkét válogatott 5–0-ra nyerte meg első összecsapását.

A mexikóiak Salvador ellen léptek pályára, és bár az első félidőben nem találtak be, a szünet után Efraín Juárez és Aldo de Nigris volt eredményes, majd a Manchester United fiatal támadója, Javier Hernández mesterhármasig jutott. Chicharito harmadik gólját a hosszabbításban szerezte büntetőből.

Costa Rica az első félidőben sem fukarkodott a gólokkal: kétgólos előnyhöz jutott Kuba ellen, majd a második játékrészben még háromszor betalált. Marco Urena kétszer is eredményes volt.

Az Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség válogatottjainak legjelentősebb labdarúgótornájára június 5. és 25. között kerül sor az Egyesült Államokban.

ARANY-KUPA
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Costa Rica–Kuba 5–0 (Urena 7., 46., Saborio 41., Mora 47., Campbell 71.)
Mexikó–Salvador 5–0 (Juárez 55., De Nigris 58., J. Hernández 60., 67., 93. – utóbbit 11-esből)