Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.12.14 16:59 Frissítve: 2010.12.21 00:01

Cseh László 400 vegyesen is világcsúccsal nyert Debrecenben

A 200 méter vegyes világcsúcsa után 400 méteren is világcsúcsot javított Cseh László a debreceni rövidpályás úszó-Európa-bajnokságon. A magyar klasszis végig a világcsúcs részidőn belül volt, és 3:59.33 percre javította a saját rekordját.

1 / 11
Cseh László öröme 400 méter után
Reuters

JEFIMOVA ÉS MANAUDOU ÚJ EURÓPA CSÚCSA

Az orosz Julija Jefimova 2:19.08 perces kontinenscsúccsal nyerte a 200 m mellúszást a debreceni rövidpályás Európa-bajnokságon. A korábbi rekordot a svéd Emma Igelström tartotta 2:19.64-gyel, 2003. március 14-e óta. 100 méter háton péntek este a francia Laure Manaudou végzett az élen, aki 57,34-es idejével ugyancsak új Európa-rekordot állított fel.
Cseh László az első pillanattól kezdve vezetett és a pillangó után is belül volt az ideje a világcsúcs részidőn belül. A magyar versenyző ezután is magabiztosan úszott és a féltávhoz érve bő fél másodperccel járt előrébb a két évvel korábbi saját csúcsa előtt.

A magyar klasszis 2005-ben 4:00.37 percet úszott Olaszországban, Triesztben, és nagyon úgy nézett ki már ekkor, hogy ezt az időt megdönti a kiválóság.

Cseh a folytatásban is remekül úszott és ötven méterrel a vége előtt már hat tizeddel volt a világcsúcs részidőn belül. Végül 3:59.33 percnél állt meg az óra, ami annyit jelentett, hogy a saját rekordját több mint egy másodperccel döntötte meg.

A második helyen az olasz Luca Marin csapott a célba, de ő majd öt másodperccel úszott rosszabb időt a magyar klasszisnál. A döntő másik magyarja Kis Gergő – aki egyébként a második helyen kvalifikálta magát – a negyedik lett, és csupán négy századdal maradt le a dobogóról.