Nemzetisport.hu online 2006.12.12 00:38 Frissítve: 2012.02.13 02:50

Negyvennyolcan védtek címet

Az MTI Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.



Az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki a voksolás történetében 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik tizenegyedik sikerével a sakkozó Polgár Judit, valamint a tizedszer legjobb kenus Kolonics György. A tavalyi elsők közül negyvennyolc sportoló védte meg címét, a legtöbb győztest – ötöt – a Bp. Honvéd adja. A nevek utáni szám azt jelenti, hányadszor lett első a sportoló.

Asztalitenisz: Zwickl Dániel (Lombard BVSC) 1., Tóth Krisztina (Langweid) 8.
Atlétika: Zsivoczky Attila (Debreceni Sportcentrum) 3., Papp Krisztina (Új-
pest) 1.
Autósport: Kis Sándor, Czeglédi Péter (az év autóversenyzője, illetve a terepraliszakág legjobbjai, RTL Motorsport Klub Egyesület) 2., Benik Balázs, Varga István (rali, Benik Motorsport Egyesület) 1., Birizdó Imre (gokart, Dabasi Technikai Sport Egyesület) 1., Kiss Norbert (gyorsasági, Proex Autó-Motorsport Egyesület) 1., ifj. Bánkuti Gábor (ralikrossz, Kit Car Racing Team) 1., Madarász András (autókrossz, ASC Dömsöd) 1.
Baseball és softball: Földessy Miklós (Szentendre Sleepwalkers) 1., Balatoni Krisztina (Hungarian Astros) 4.
Birkózás: Lőrincz Tamás (Ceglédi VSE) 1., Sastin Marianna (Csepeli BC) 2.
Bocsa: Robáczky Ferenc (Ászgárd SK) 3., Lóth Ágnes (Ászgárd SK) 3.
Búvársport: Gábor J. Attila (uszonyos úszás, Kaposvári Középület-kivitelező Adorján SE) 1., Wirtz Melinda (uszonyos úszás, Kaposvári Középület-kivitelező Adorján SE) 2., Balázs Péter (tájékozódási búvárúszás, Amphora Búvár Klub) 6., Farkas Eszter (tájékozódási búvárúszás, Amphora Búvár Klub) 3., Andics Árpád (víz alatti hoki, Józsefvárosi Vízihoki Klub) 1.
Cselgáncs: Hadfi Dániel (BHSE-Kipszer) 1., Mészáros Anett (Atomerőmű SE) 3.
Evezés: Varga Tamás (Bajai Spartacus Vízügy Sport Egyesület) 4., Verőci Lídia (Mohácsi Torna Egylet) 1.
Fallabda: Krajcsák Márk (Rubin SC) 4., Balázs Andrea (Platán SE) 1.
Floorball: Mujahid Tamás (ARES Hockey Club) 1., Radácsi Brigitta (Phoenix Fireball SE) 1.
Golf: Ifj. Tóth János (Birdland Golf and Country Club) 3., Fodor Krisztina (Old Lake Golf and Country Club) 1.
Görkorcsolya: Novák Péter (Jászberényi SE) 1., Lugosi Zsuzsa (Tatabányai Dián Korcsolya SE) 1.
Gyeplabda: Farkas Imre (Rosco SE) 1., Bali Gabriella (Szt. László Gimnázium SE) 1.
Íjászat: Ondrik Tibor (Malév SC) 4.
Jégkorong: Ocskay Gábor (Alba Volán-FeVita) 3., Palotás Mónika (FTC-Stars) 1.
Kajak-kenu: Kovács Katalin és Janics Natasa (kajak, MTK és Démász-Szeged) 7., illetve 3., Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor (kajak, Győri VSE és Domino-Honvéd), 2., illetve 2., Kozmann György és Kolonics György (kenu, Atomerőmű SE és Csepel) 1., illetve 10.
Karate: S. Kovács Ádám (Karate Klub Sporting Budo) 4., Horváth Éva (Senshi Karate Club) 1.
Kerékpár: Bodrogi László (országúti, Crédit Agricole) és Ivanics Gergely (országúti, Cornix Team-Pécs) megosztva, 8., illetve 1., Pulsfort Diána (FTC) 1.
Kézilabda: Gál Gyula (MKB Veszprém) 1., Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC) 2., Warvasovszky Donát (strandkézilabda, Winterthur BHC) 1., Hingyi Beatrix (strandkézilabda, Ferrerick) 1.
Kick-box: Debreczeni Dezső (Békéscsabai LTSE) 4., Pruzsinszky Ivett (Esztergom SE) 1.
Korcsolya: Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, JSE) 2., Fecskés Orsolya (gyorskorcsolya, OGYSE) 1., Huszár Erika (rövid pályás gyorskorcsolya, TRGSE) 3., Knoch Viktor (rövid pályás gyorskorcsolya, Pécsi KSE) 1., Sebestyén Júlia (műkorcsolya, TSC) 7., Hoffmann Nóra, Elek Attila (jégtánc, Piruett SE) 4.
Kosárlabda: Iványi Dalma (MiZo Pécs) 4., Dávid Kornél (Gran Canaria) 7.
Labdarúgás: Huszti Szabolcs (Hannover) 1., Nagy Anett (1. FC Femina) 2., Lódi Tamás (futsal, Gödöllői FK) 1.
Lovassport: Dobrovitz József (Vecsés SE) 1.
Ökölvívás: Káté Gyula (MTK) 2., Kovács Mária (Pécsi Vasutas Sport Klub-Szentlőrinc) 5.
Öttusa: Horváth Viktor (Alba Volán) 2., Vörös Zsuzsanna (Alba Volán) 8.
Ritmikus gimnasztika: Vass Dóra (Óbuda RSG TC) 1.
Rögbi: Túri Pál (Kecskeméti Atlétikai és Rugby Club) 1.
Röplabda: Tomanóczy Tibor (Vegyész RC Kazincbarcika) 4., Tóth Andrea (BSE-FCSM) 1.
Sakk: Lékó Péter (Lékó Péter SE) 9., Polgár Judit (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram SK) 11.
Sí: Tagscherer Imre (sílövészet, KSI) 7., Gottschall Zsófia (sílövészet, KSI) 3., Marosi Attila (alpesi sí, BBTE) 1., Tuss Réka (alpesi sí, BBTE) 5., Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 9., Gyenesei Leila (sífutás, Kaposvári Építők Atlétikai Club) 2.
Sportlövészet: Gerebics Roland (Olimpia Sarlóspuszta SE) 3., Keczeli Bianka (BEFAG-Keszthelyi Erdész LK) 1.
Súlyemelés: Tancsics László (ZTE) 2., Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 2.
Szabad stílusú BMX: Radasics Vilmos (Autóklub BMX SE Sopron) 6.
Szektorlabda: Horváth Imre (Pécsi MFC) 2.
Szörf: Glofák Olivér (F2 Team) 2., Detre Diána (Kenese Marina Port) 2.
Szumó: Libor Dezső (Szolnoki MáV Hozam) 3., Kálló Gyöngyi (Leányfalu) 5.
Tájfutás: Kovács Ádám (Egri TC) 1., Makrai Éva (Zalaegerszegi TC) 3.
Teke: Karsai László (Ferroép-Szeged TE) 1., Miklós Nóra (SKV Oberpullendorf) 1.
Tekvandó: Tóth Balázs (Tájfun SE) 6., Kocsis Edina (BHSE) 1.
Tenisz: Czink Melinda (Bp. Spartacus SC) 1., Bardóczky Kornél (Hód TC) 3.
Torna: Berki Krisztián (KSI) 2., Gombás Laura (Delfin Sportiskola) 2., Roik Zsolt (aerobik, Vasas-Pasarét SC) 1.
Triatlon: Kuttor Csaba (Team Miskolc) 5., Walkó Andrea (TVK Mali TK) 1., Csomor Erika (duatlon, Budaörsi TKE) 2., Major József (duatlon, Széchenyi Egyetem SE Győr) 1.
Úszás: Cseh László (Kőbánya SC) 3., Kovács Ágnes (Kőbánya SC) 6.
Versenytánc: Maurizio Vescovo és Törökgyörgy Melinda (versenytánc, Pro-Art TSE – Kistelek) 7., Csortos Kristóf és Berecz Bettina (akrobatikus rock n’ roll, Fortuna TSE – Gyöngyös) 1.
Vitorlázás: Majthényi Szabolcs (Spartacus VE) 4., Hegedűs Fanni (BKV Előre SC) 1.
Vívás: Nemcsik Zsolt (Vasas SC) 4., Nagy Tímea (Honvéd Human Rent) 3.
Vízilabda: Kásás Tamás (Pro Recco) 1., Valkai Ágnes (Domino-BHSE) 1.