Nemzetisport.hu online 2005.12.13 00:36 Frissítve: 2012.02.13 02:50

Negyvenen ismételtek

Az MTI Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.



Polgár Judit a férfiakkal sakkozik, így lett a hölgymezôny legjobbja
Polgár Judit a férfiakkal sakkozik, így lett a hölgymezôny legjobbja
Az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik a sakkozó Polgár Judit, aki tizedszer, illetve a kenus Kolonics György és a tollaslabdázó Gondáné Fórián Csilla, ők mindketten kilencedik alkalommal bizonyultak sportáguk legjobbjának. A tavalyi elsők közül 40 sportoló védte meg a címét, a legtöbb győztest – nyolcat – a Bp. Honvéd adja.

Asztalitenisz
Fazekas Péter (Langenlois) 1., Tóth Krisztina (Busenbach) 7.
Autósport
Ifj. Tóth János, Bahor Bea (az év autóversenyzője, illetve a raliszakág legjobbja, Lion Team SE) 2., illetve 1., Kiss Pál Tamás (gokart, Speed Box Autósport Egyesület) 2., Bódis Kálmán (gyorsasági, Bovi Motorsport) 1., Harsányi Zoltán (ralikrossz, R-Tech Racing) 1., Varga Csaba (autokrossz, Szent Lőrinc ASC) 1., Palik László, Darázsi Gábor (tereprali, RTL Motorsport Klub) 1.
Atlétika
Zsivoczky Attila (Debreceni Sportcentrum) 2., Tóth Lívia (VEDAC) 1.
Baseball
Lupták Péter (Óbuda Brick Factory) 1.
Birkózás
Aubéli Ottó (szabadfogás, Váci Forma SE) 1., Virág Lajos (kötöttfogás, Vasas-Egri Vasas) 1., Sastin Marianna (Csepeli BC) 1.
Bocsa
Robáczky Ferenc (Ászgárd SK) 2., Dan Erika (Ászgárd SK) 2.
Búvársport
Vilhelm Szilárd (uszonyos úszás, DVCSH ÚB SE) 1.
Wirtz Melinda (uszonyos úszás, Kaposvári Középület-kivitelező Adorján SE) 1., Gurisatti Róbert (tájékozódási búvárúszás, DVCSH ÚB SE) 4., Farkas Eszter (tájékozódási búvárúszás, Amphora Búvár Klub) 2., Sarlós Kázmér (víz alatti hoki, Piranha VSE) 1.
Cselgáncs
Braun Ákos (Atomerőmű SE) 1., Mészáros Anett (Atomerőmű SE) 2.
Erőemelés
Mészáros László (fekvenyomás, Fitness 2000) 5., Nánási Nikoletta (fekvenyomás, Tiszaújváros) 1., Mészáros Tibor (erőemelés, Szombathelyi Haladás) 2., Petróczki Magdolna (erőemelés, Botond Gym Mosonmagyaróvár) 3.
Evezés
Varga Tamás (Démász Bajai VSC) 3., Novák Zsófia (Ganz Villamossági EK) 1.
Fallabda
Krajcsák Márk (World Class) 2., Páj Linda (Fit 4 Fun) 1.
Floorball
Schmidt Olivér (Nykvarn IF) 1., Sári Szilvia (Szolnok Cannibals, IFK Gnesta) 2.
Golf
Ifj. Tóth János (Birdland Golf and Country Club) 2., Kocsis Réka (Old Lake Golf Club) 8.
Gyeplabda
Bordás Zsolt (Rosco SE) 1.
Íjászat
Hegedűs Szilárd (Arlói SE) 2., Tankó Zita (Miskolci IE) 1.
Jégkorong
Palkovics Krisztián (Alba Volán-Fevita) 3., Kökényesi Eszter (UTE-Marilyn) 2.
Kajak-kenu
Kovács Katalin és Janics Natasa (kajak, MTK és Démász-Szeged) 6., illetve 2., Kökény Roland és Kucsera Gábor (kajak, mindkettő Domino-Honvéd), mindkettő 1., Kolonics György (kenu, Csepel) 9.
Karate
Tóth Beatrix (KEK) 1.
férfi karatékát nem jelöltek
Kerékpár
Bodrogi László (országút, Credit Agricole) és Lengyel Tamás (országút, P-Nívó Betonexpressz FTC) 7., illetve 1., Király Mónika (országút, Mosonmagyaróvár-Dömötörtransz) 1., Berkesi András (pálya, FTC) 1., Palotai Gabriella (pálya, CTF Trato) 1.
Kézilabda
Görbicz Anita (Győri Graboplast ETO KC) 1., Pérez Carlos (MKB Veszprém) 3.
Kick-box
Marton Klára (Kondor és Sragner Controll SE) 1., Debreczeni Dezső (Békéscsabai LTSE) 3.
Korcsolya
Hoffman Nóra, Elek Attila (jégtánc, Piruett SE) 3., Sebestyén Júlia (műkorcsolya, TSC) 6., Tóth Zoltán (műkorcsolya, TRGSE) 5., Tóth Ágota (gyorskorcsolya, OGYSE) 1., Szöllösi Szabolcs (gyorskorcsolya, JSE) 1., Huszár Erika (rövidpályás gyorskorcsolya, TRGSE) 2., Darázs Péter (rövidpályás gyorskorcsolya, JSE) 2.
Kosárlabda
Károlyi Andrea (MKB-Euroleasing Sopron) 1., Mészáros Zalán (Atomerőmű SE) 1.
Labdarúgás
Gera Zoltán (West Bromwich Albion) 3., Paraoánu Aranka (1. FC Femina '93) 3., Gyurcsányi Zsolt (futsal, Rubeola FC-Csömör) 1.
Lovassport
Hódi Károly (Szeged) 1.
Ökölvívás
Bedák Pál (Unio Sport Kispest) 2., Kovács Mária (PVSK-Szentlőrinc) 4.
Öttusa
Horváth Viktor (Alba Volán) 1., Vörös Zsuzsanna (Alba Volán) 7.
Ritmikus gimnasztika
Benyó Fruzsina (Óbuda RSG TC) 1.
Rögbi
Heckel Zoltán (Esztergomi Vitézek RC) 1.
Röplabda
Tomanóczy Tibor (Vegyész RC Kazincbarcika) 3., Józsa Zsuzsanna (Vasas Opus-Via Óbuda) 1.
Sakk
Lékó Péter (Lékó Péter SE) 8., Polgár Judit (egyesületen kívüli) 10.

Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 8., Gyenesei Leila (sífutás, Kaposvári Építők Atlétikai Club) 1., Tagscherer Imre (sílövészet, KSI) 6., Gottschall Zsófia (sílövészet, KSI) 2., Barbai Áron (alpesi sí, BBTE) 4., Tuss Réka (alpesi sí, BBTE) 4.
Softball
Balatoni Krisztina (Bp. Honvéd United) 3.
Sportlövészet
Sike József (BHSE) 7., Miskolczi Julianna (Komárom) 1.
Súlyemelés
Ádám Róbert (Nyíregyházi VSC) 1., Takács Mária (XV. kerületi Sportiskola SE) 8.
Szabadstílusú BMX
Katona Dénes (Sátoraljaújhely) 1., Sinkó Andrea (Szentkirályi Ásványvíz Kecskemét) 8., Faragó Bálint (mozgássérült, Kecskeméti BMX és Skate Klub) 7.
Számszeríjászat
Baranyi József (BPLE, field) 6., Kováts Ádám (UTE, match) 1.
Szektorlabda
Horváth Imre (Pécsi MFC) 1.
Szörf
Glofák Olivér (F2 Team) 1.
női versenyzőt nem jelölt a szövetség
Szumó
Libor Dezső (Szolnoki MÁV Hozam) 2., Kálló Gyöngyi (Leányfalu) 4.
Tájfutás
Gösswein Csaba (Postás SE Budapest) 1., Makrai Éva (Zalaegerszegi TC) 2., Füzy Anna (tájékozódási kerékpár, OSC) 1.
Teke
Kiss Norbert (Feroép-Szeged) 1., Juhász Gabriella (Skuschlaining) 1.
Tékvandó
Tóth Balázs (Tájfun SE) 5., Tokár Renáta (BHSE) 1.
Tenisz
Szávay Ágnes (Vasas SC) 1., Bardóczky Kornél (Hód TC) 2.
Tollaslabda
Horváth Kristóf (Rosco SE) 3., Gondáné Fórián Csilla (Hajdú Gabona Debreceni TC) 9.
Torna
Gombás Laura (Delfin Sportiskola) 1., Berki Krisztián (KSI) 1.
Triatlon
Kuttor Csaba (Team Miskolc) 4., Koch Renáta (Mogyi SE) 1.
Úszás
Cseh László (Kőbánya SC) 2., Jakabos Zsuzsanna (ANK Pécs) 1.
Versenytánc
Maurizio Vescovo és Törökgyörgy Melinda (latin táncok, Pro-Art TSE – Kistelek) 2., László Csaba és Szögi Szilvia (standard táncok és tíztánc, Szilver TSE – Szentes) 2., Horváth Miklós, Kis Katalin (akrobatikus rock and roll, RnR Club – Veszprém) 1.
Vitorlázás
Litkey Farkas (Kenese Marina-Port VSE) 1., Váradi Kata (VVSI SC) 1.
Vívás
Nemcsik Zsolt (Vasas SC) 3., Knapek Edina (BHSE) 1.
Vízilabda
Biros Péter (Domino-BHSE) 3., Horváth Patrícia (Domino-BHSE-Polo SC) 1.
(A név és a klub utáni szám azt jelzi, ki hányadik alkalommal lett az év legjobbja.)