Válogatott: Fordítás? Három év után jött össze a csapatnak

2015.10.09. 10:43
A magyar labdarúgó-válogatott Feröer elleni 2–1-es, Eb-selejtezőn aratott győzelmével három év után mutatott be fordítást.

Legutóbb 2012. október 16-án, Törökország ellen tudott fordítani (0–1-ről 3–1-re) a nemzeti csapat. Azóta tíz mérkőzést nyert meg – nyolcat (Kuvait 1–0, Andorra 2–0, Albánia 1–0, Kazahsztán 3–0, Feröer 1–0, Finnország 1–0, Litvánia 4–0, Finnország 1–0) kapott gól nélkül, Észtország ellen (5–1) nem kellett fordítani – csütörtökön viszont igen.

A szünetben vesztésre álló mérkőzést legutóbb 2004. szeptember 8-án, Izland ellen (0–1-ről 3–2) fordított meg a nemzeti csapat. Akkor a 62., most a 63. perc hozta meg az egyenlítő gólt.

A válogatottban csereként beállva legutóbb Szabics Imre tudott duplázni. A ma már Bernd Storck segítőjeként dolgozó Szabics 2003 áprilisában a Luxemburg elleni 5–1-es diadal során a szünetben állt be, és az 51. és a 92. percben volt eredményes. Tétmeccsen Böde Dániel előtt legutóbb a tegnap Feröer ellen is pályára lépő Gera Zoltán szerzett két gólt a kispadról beállva. Ő 2002 októberében a San Marino elleni Eb-selejtezőn a szünetben jött be – az ő mesterhármasával nyertünk 3–0-ra.