U20-as vb: Mervó nagy magyar elődök nyomában a triplájával

2015.06.01. 20:54
Az Észak-Korea elleni 5–1-es sikerhez mesterhármassal hozzájáruló Mervó Bence az első magyar, aki az U20-as világbajnokságon egy mérkőzésen három gólt szerzett, de a negyedik, ha a felnőtt-világbajnokságokat is ide számítjuk. Felnőtt-vb-n hárman is eljutottak háromig.

Mervó nagy elődjei közül az első Kocsis Sándor, aki 1954-ben Dél-Korea (9:0) ellen három, az NSZK elleni csoportmeccsen (8:3) négy gólt szerzett.Kocsis Sándor, aki 1954-ben Dél-Korea (9:0) ellen három, az NSZK elleni csoportmeccsen (8:3) négy gólt szerzett.

Albert Flórián 1962-ben a Bulgária elleni 6:1-es győzelem során szerzett három gólt, húsz évvel később Salvador (10–1) ellen Kiss László – a vb-k történetének első és mindeddig egyetlen cserejátékosaként! – hét perc alatt rámolt be hármat.