U19-es Eb: Sousa tudja, mennyire erős a magyar csapat

2014.07.22. 14:29
Hélio Sousa, az U19-es Európa-bajnokságon szereplő portugál labdarúgó-válogatott szövetségi edzője tisztában van azzal, hogy a magyar csapat erősebb annál, mint amit Ausztria ellen (1–3) mutatott.

„A magyar válogatott jobb csapat annál, mint amit Ausztria ellen mutatott, az eredmény nem tükrözte hűen a két válogatott közti különbséget – idézi Hélio Sousát, a portugál U19-es válogatott szövetségi edzőjét az mlsz.hu. – Emlékszem a tavalyi, egymás elleni meccsünkre, tudjuk, hogy mennyire erős a magyar csapat, hiszen mindkét alkalommal sokkal jobban játszott, mint az Európa-bajnokság nyitó meccsén. A magyar válogatottnak volt egy rövidzárlata Ausztria ellen, három perc alatt két gólt kapott, innen mindenkinek nagyon nehéz lett volna felállni. A második félidőben azonban megmutatta az erejét, ekkor már sokkal jobban futballozott, mint az elsőben. Meggyőződésem, hogy tovább fog javulni a magyarok játéka, nagyon nehéz meccsre számítok kedden. Számunkra is fontos a folytatás, nyerni akarunk, mert ezzel matematikailag is biztosítanánk a világbajnoki részvételünket.

A magyar válogatott ma este 20.30-tól Felcsúton csap össze Portugáliával.