Női válogatott: ezúttal négyet kaptunk a portugáloktól

2019.04.09. 19:15
A magyar női labdarúgó-válogatott a három nappal ezelőtti egygólos vereség (1–2) után ezúttal 4–1-re kapott ki a házigazda Portugáliától felkészülési mérkőzésen.

A portugálok első góljára a mieinknek Vágó Fanni révén még volt válaszuk, ám a szünet előtt a hazaiak ismét megszerezték a vezetést. A második játékrészben sokáig úgy tűnt, hogy a magyar válogatott ismét 2–1-es vereséget szenved, az utolsó bő tíz percben azonban kapott még két gólt, így Portugália végül magabiztos különbséggel nyert (4–1).

„Minden tekintetben fölénk kerekedtek a portugálok. Az első meccs sokat kivett belőlünk. Amíg ott megvolt az esélyünk a döntetlenre, sőt akár a győzelemre is, most nem tudtuk ugyanazt a szintet hozni” – értékelt a mérkőzést követően Markó Edina szövetségi kapitány az mlsz.hu-n.

A FIFA világranglistáján Magyarország jelenleg a 45., míg Portugália a 30. helyen áll.

NŐI VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Portugália–Magyarország 4–1 (2–1)
Magyarország:
Samu – Tóth B. (Mosdóczi, a szünetben), Turányi, Szabó V., Pinczi (Csiki, a szünetben) – Fenyvesi E., Csányi D. (Papp D., 89.), Rácz Zs. – Zeller (Németh L., 77.), Kocsán (Zágor, 62.), Vágó F.
A magyar gólszerző: Vágó F.