NL: csak történelmi vereséggel eshet ki a magyar válogatott

2018.11.18. 00:11
Egységben az erő: a finnek ellen tehetjük biztossá a bennmaradást a C-divízióban (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar labdarúgó-válogatott még lehet második is a négyesében, de ha csoportharmadikként végez, elméletileg ki is eshet a Nemzetek Ligája C-divíziójából. Nos, ez utóbbi szomorú forgatókönyv aligha kel életre – legalábbis az albánok szombat esti súlyos hazai veresége (Skócia, 0–4) erre enged következtetni.

Mint ismert, a C-ligában három négycsapatos és egy háromcsapatos csoportban harcolnak a válogatottak, és ezért a kiesést is speciálisan számítják ki.

A három csoportnegyedik biztosan kiesik (Észtország, Litvánia és Szlovénia sorsa már meg is pecsételődött), azonban a negyedik búcsúzó a csoportharmadikok közül kerül ki, méghozzá úgy, hogy az érdekeltek összevetésekor a négycsapatos csoportokban szereplő válogatottak esetében nem veszik figyelembe a negyedik helyezettek elleni eredményeket.

Így a magyar válogatott „bukja” az észtek elleni négy pontját, és az összevetésben pillanatnyilag csupán három pontot birtokol – éppen annyit, amennyit a szereplését már befejező Albánia, csakhogy a gólkülönbsége hattal jobb, azaz csak akkor kerülne az albánok mögé, ha a finnektől katasztrofális, hétgólos vereséget szenvedne el vasárnap este.

Ez persze még mindig egyedül akkor jelentene kiesést, ha Ciprus és Montenegró egyaránt megnyerné az utolsó, könnyűnek éppen nem ígérkező mérkőzését – és akkor sem biztosan, hiszen akkor Románia is beúszna a képbe (lásd lejjebb).

A C-LIGA JELENLEGI CSOPORTHARMADIKJAINAK MINITABELLÁJA
1. Magyarország 3 1 2 2–3 –1 3
2. Albánia 4 1 3 1–8 –7 3
3. Ciprus 3 1 2 2–5 –3 1
4. Montenegró 3 1 2 1–4 –3 1
Albánia és Ciprus biztosan a csoportja harmadik helyén végez.

Montenegró csoportjában még Románia is lehet csoportharmadik; a románok pillanatnyilag 3 ponttal és 2–2-es gólkülönbséggel állnának a fenti tabellán.

A mieink csoportjából még Görögország is végezhet a harmadik helyen, ám minimum négy pontot vinne a minitáblázatba, azaz a kiesés matematikailag sem fenyegeti.